banner2

İsrail saldırılarında ölen Esed rejimi militanlarının sayısı 11'e yükseldi

İsrail savaş uçakları, dün gece yarısı Suriye'deki Esed rejimi mevzilerini vurdu. Çok sayıda rejim militanının öldüğü saldırılar sonucunda ölü sayısı artıyor.

Dünya 09.06.2021, 14:34
Abone ol
İsrail saldırılarında ölen Esed rejimi militanlarının sayısı 11'e yükseldi

İsrail’e ait savaş uçakları, dün gece yarısı Suriye’nin başkenti Şam ve ülkenin orta kesimindeki Humus kenti çevresinde Esed rejimine ait askeri noktaları vurdu. 

Esed rejiminin resmi haber ajansı SANA’nın verdiği bilgiye göre, rejime ait hava savunma sistemleri İsrail uçaklarını püskürtmek için füze fırlattı. 

Buna karşılık yerel kaynaklar, saldırılarda ilk belirlemelere göre biri Yarbay olmak üzere 8 rejim militanının öldüğünü, çok sayıda militanın ise yaralandığını aktardı.

Ölü sayısı artıyor

İsrail saldırılarında çok sayıda rejim unsurunun öldüğünü bildirirken, Suriye İnsan Hakları Gözlemevi (SOHR) Müdürü Rami Abdurrahman, AFP’ye yaptığı açıklamada, bugün ölü sayısının 11’e yükseldiğini söyledi.

Abdurrahman, Humus’un batısındaki Bilimsel Araştırma Merkezi’ni hedef alan İsrail saldırılarında 7 militanın öldüğünü, yaralıların ise durumunun ağır olduğunu kaydetti.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!