Yandex Metrica

İsrail ordusundan tarihi itiraf: 'Hamas'ı ortadan kaldırabileceğimizi düşünenler yanılıyor'

İsrail ordusundan tarihi itiraf: 'Hamas'ı ortadan kaldırabileceğimizi düşünenler yanılıyor'

İsrail ordu sözcüsü Daniel Hagari, Hamas'ın bir fikir ve siyasi parti olduğunu belirterek, "Hamas, insanların kalplerine kök salmıştır. Hamas'ı ortadan kaldırabileceğimizi düşünenler yanılıyor." dedi.

Dünya

20.06.2024, 14:33

İsrail ordusu ile Netanyahu yönetimi arasındaki görüş ayrılığı sürüyor. Netanyahu yönetimi soykırımcı bir anlayışla Gazze Şeridi'ndeki Hamas'ın tamamen yok edilmesi gerektiğini savunurken İsrail ordu sözcüsü Daniel Hagari,  bunun mümkün olamayacağını söyledi. 

Hagari, Kanal 13 televizyonuna, İsrail’in büyük bir insanlık felaketine yol açtığı Gazze’deki saldırılarına ilişkin açıklamada bulundu.

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu'nun savunduğu “Hamas’ın ortadan kaldırılması hedefine” ilişkin konuşan Hagari, “Hamas'ı yok etme fikri halkın gözüne kum atmaktır.” ifadesini kullandı.

Şam yönetiminde Türkiye açıklaması: 'Suriye, girişimlere olumlu yaklaşmaya isteklidir' Şam yönetiminde Türkiye açıklaması: 'Suriye, girişimlere olumlu yaklaşmaya isteklidir' Haberi Görüntüle

"HAMAS BİR FİKİRDİR, SİYASİ PARTİDİR"

Hagari, "Hamas bir fikirdir, siyasi partidir. İnsanların kalplerinde kök salmıştır. Hamas'ı ortadan kaldırabileceğimizi düşünenler yanılıyor." diye konuştu.

"Hamas’ın yerine başka bir şeyin geliştirilmesini" öneren Hagari, Gazze'deki tüm esirlerin askeri saldırılarla geri getirilmesinin de "imkansız" olduğunu söyledi.

Netanyahu da Hagari'nin açıklamalarına tepki göstererek, güvenlik kabinesinin Gazze'deki saldırılara ilişkin "Hamas’ın askeri ve idari olarak yok edilmesi hedefinin bulunduğunu ve İsrail ordusunun da bunu yapmakla yükümlü olduğunu" savundu.

Habere Tepki Ver

1

0

1

0

0

0

0

0

Muhammed Öylek

TRHaber.com - Dünya


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading