Yandex Metrica

Sitede Ara

İsrail ordusundan o ülkeye savaş tehdidi: 'Saldırıya geçmeye hazırız'

İsrail ordusundan o ülkeye savaş tehdidi: 'Saldırıya geçmeye hazırız'

İsrail Genelkurmay Başkanı Herzi Halevi, Lübnan sınırında Hizbullah ile yaşanan gerilime işaret ederek, "Bir karar verilmesi gereken noktaya yaklaşıyoruz, İsrail ordusu saldırıya geçmeye hazır." dedi.  

Dünya

04.06.2024, 22:33

Gazze Şeridi'nde 15 bini çocuk 35 bini aşkın insanı katleden soykırımcı İsrail ordusu yeni soykırım için yönünü kuzeye çeviriyor. İsrail ordusu, Genelkurmay Başkanı Herzi Halevi'nin Lübnan sınırına yakın bir bölgeyi ziyaret ettiğini açıkladı.

İsrail'in Gazze Şeridi'ne yönelik saldırılarına karşılık veren Hizbullah ile çatışmalar devam ediyor. Lübnan sınırında 8 Ekim'den bu yana yaşanan gerilime işaret eden Halevi, Hizbullah'ın "ağır bedel ödediğini" savundu. Halevi, Hizbullah'ın son günlerde saldırılarını artırdığına işaret ederek, "Bir karar verilmesi gereken noktaya yaklaşıyoruz, İsrail ordusu saldırıya geçmeye hazır." ifadesini kullandı.

Kamala Harris, rekor kırdı: 24 saatte bakın ne kadar bağış topladı Kamala Harris, rekor kırdı: 24 saatte bakın ne kadar bağış... Haberi Görüntüle

İSRAİL SAVAŞ KABİNESİ TOPLANACAK

Hizbullah'ın attığı roketler İsrail'in kuzeyinde büyük bir yangına yol açmıştı. İsrail Savaş Kabinesi'nin, Hizbullah'ın güney Lübnan'dan attığı roketler sonucu son iki günde çıkan yangınların ardından kuzey cephesindeki gelişmeleri görüşmek üzere toplanacağı bildirilmişti.

KKTC'den Türkiye'ye çağrı: 'Kıbrıs’ta hava ve deniz üssü kurma vakti geldi' KKTC'den Türkiye'ye çağrı: 'Kıbrıs’ta hava ve deniz üssü kurma vakti... Haberi Görüntüle

HİZBULLAH İLE ÇATIŞMALAR

Soykırımcı İsrail'in Hamas'ın "Aksa Tufanı" operasyonunu bahane ederek Gazze Şeridi'ne 7 Ekim 2023'ten bu yana sürdürdüğü saldırılarda 35 binin üzerinden Filistinli hayatını kaybetti. İsrail, kuzey sınırında da Lübnan Hizbullahı ile çatışıyor. Bu çatışmalarda 325 Hizbullah mensubu, 65 Lübnanlı sivil, 19 Emel Hareketi, 13 Hamas, 15 İslami Cihad mensubu ile 14 İsrail askeri ve 10 İsrailli sivilin öldüğü bildirilmişti.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0

Muhammed Öylek

TRHaber.com - Dünya


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading