Yandex Metrica

Sitede Ara

İsrail ordusu sivillerin sığındığı bölgeyi vurdu! Son 24 saatte 30 can kaybı

İsrail ordusu sivillerin sığındığı bölgeyi vurdu! Son 24 saatte 30 can kaybı

Dünyanın gözü önünde eşi benzeri görülmemiş katliama imza atan işgalci İsrail ordusunun, güvenli olduğunu iddia ettiği Gazze'nin orta kesimindeki Deyr el-Belah'ta son 24 saatte 30 kişi daha yaşamını yitirdi.    

Dünya

13.02.2024, 16:45

Terör devleti İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırıları acımasızca devam ederken katliamda 4 ay geride kaldı.

7 Ekim Cumartesi sabahı başlayan savaşın başından bu yana ABD'nin koşulsuz desteğini arkasına alarak Gazze'de eşi benzeri görülmemiş bir soykırıma imza atan İsrail, hedef gözetmeksizin her yeri bombalarken 27 binden fazla masum Filistinliyi katletti.

Netanyahu'nun katil ve zorba ordusu ile Hamas arasında Gazze ve Han Yunus'ta çatışmalar şiddetli bir şekilde devam ediyor. İsrail güçleri, sivillerin sığındığı Refah kentine acımasızca saldırıyor.

İsrail'den bir katliam daha: Gazze'deki BM okuluna düzenlenen saldırıda 23 Filistinli hayatını kaybetti İsrail'den bir katliam daha: Gazze'deki BM okuluna düzenlenen saldırıda 23... Haberi Görüntüle

SON 24 SAATTE 24 CAN KAYBI

Gazze'deki hükümetin medya ofisinden yapılan açıklamada, İsrail ordusunun, Deyr el-Belah'ta sivillerin evlerine hava saldırısı düzenlediği ve yine aynı bölgedeki bir camiyi bombaladığı belirtildi. Yapılan açıklamada İsrail'in, güvenli olduğunu iddia ettiği ve insanları göçe zorladığı bu bölgede son 24 saat içinde düzenlenen kanlı saldırılarda 30 kişinin hayatını kaybettiği belirtildi.

İnstagram kullanıcılarını sevindiren haber! 24 saate bir kullanılacak yeni özellik geliyor! İnstagram kullanıcılarını sevindiren haber! 24 saate bir kullanılacak yeni özellik... Haberi Görüntüle

SOYKIRIMIN PARÇASI

Açıklamada bu saldırının, İsrail'in Gazze'deki sivillere karşı yürüttüğü soykırım savaşının bir parçası olduğuna dikkat çekildi. Açıklamanın devamında bu korkunç katliamdan ve Filistin halkına karşı işlenen suçlardan İsrail'in yanı sıra uluslararası hukuka, insancıl hukuka ve tüm anlaşmalara aykırı olan bu katliamlara yeşil ışık yakan uluslararası camia ile ABD yönetiminin sorumlu olduğu ifade edildi.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0

Recep KIYATSIL

TRHaber.com - Dünya


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading