banner2

İsrail ile Rusya arasında "Yahudi Ajansı" krizi! Tüm bağlar kopabilir

İsrail, Yahudi Ajansı temsilciliğinin kapatılmasının ilişkileri etkileyeceğini belirterek Rusya'yı uyarı verdi. Moskova ise İsrail'e Ukrayna politikaları ve Suriye'ye hava operasyonları nedeniyle sert tepki gösterdi

Dünya 27.07.2022, 23:13
Abone ol
İsrail ile Rusya arasında "Yahudi Ajansı" krizi! Tüm bağlar kopabilir

Rusya, İsrail'in Suriye'deki hava saldırıları ile Ukrayna politikasına tepkili. Rusya'nın Moskova'daki İsrail Yahudi Ajansı temsilciliğini kapatma girişimi iki ülke arasındaki ayrılığı derinleştirdi.

LAPİD: İKİLİ İLİŞKİLER ETKİLENİR

İsrail başbakanı Yair Lapid, Yahudilerin İsrail'e göçünü organize eden ajansın kapatılmasının ilişkileri etkileyeceğini söyledi. Lapid, "Rusya'daki Yahudi cemaatinin iki ülke ilişkilerinin merkezinde olduğunu" vurguladı. İsrail Savunma Bakanı Benny Gantz ise dün katıldığı bir konferansta Rusya'ya ait füzelerin, iki ay önce Suriye'de İsrail uçaklarını hedef aldığını söyledi.

ZAHAROVA YANIT VERDİ

Rusya Dış İşleri Bakanlığı Sözcüsü Mariya Zaharova ise ikili ilişkileri etkileyen konunun İsrail yönetiminin Ukrayna'daki tutumu olduğunu ima etti. Zaharova, "Rusya ile İsrail arasındaki ilişkiler kendi başına kötüleşmedi" dedi. 
 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!