Yandex Metrica

İsrail ile Mısır anlaştı! İşgalci askerler çekiliyor: Refah Sınır Kapısı insani yardım geçişlerine yeniden açılıyor

İsrail ile Mısır anlaştı! İşgalci askerler çekiliyor: Refah Sınır Kapısı insani yardım geçişlerine yeniden açılıyor

İsrail'in Gazze Şeridi'ndeki Refah kentini kontrol altına almak için işgal ettiği Rafah Sınır Kapısı'nın tekrar açılacağı öne sürüldü. İsrail basını Mısır ve İsrail'in anlaştığını iddia etti. 

Dünya

31.05.2024, 10:00

Soykırımcı İsrail'in Mısır ile anlaşarak 7 Mayıs'ta işgal ettiği Refah Sınır Kapısı'ndan çekileceği öne sürüldü. 

Gazze Şeridi'nde soykırım devam eden işgalci İsrail, Refah'ı kontrol altına almak için 7 Mayıs'ta Refah Sınır Kapısı'nı işgal etmişti. İsrail basınında yer alan haberlerde, İsrail ve Mısır'ın 7 Mayıs'tan bu kapalı olan Refah Sınır Kapısı'nın yeniden insani yardımların geçişine açılması konusunda anlaştıkları iddia edildi.

650.000 kişi arkasına bile bakmadan ülkeden kaçtı: Kıbrıs, Azerbaycan ve Kazakistan yeni durakları oldu! 650.000 kişi arkasına bile bakmadan ülkeden kaçtı: Kıbrıs, Azerbaycan ve... Haberi Görüntüle

İSRAİL VE MISIR ANLAŞTI

İsrail'in 7 Mayıs'ta Refah Sınır Kapısı'nı işgal etmesinden bu yana insani yardımların Gazze'ye geçişlerine izin verilmezken, İsrail basınında yer alan haberlerde, İsrail ve Mısır'ın Refah Sınır Kapısı'nın yeniden insani yardımların geçişine açılması konusunda anlaştıkları iddia edildi.

Hristiyan tarikatı 8 yaşındaki kızı böyle ölüme sürükledi! Türkiye'de olsa suç İslam'a atılırdı Hristiyan tarikatı 8 yaşındaki kızı böyle ölüme sürükledi! Türkiye'de olsa... Haberi Görüntüle

ABD'NİN BASKISIYLA ANLAŞMAYA VARDILAR

Refah Sınır Kapısı'nın kapalı olmasından dolayı Gazze'deki sivillere insani yardım ulaştırılamıyor. İsrail ve Mısır'ın anlaşmaya ABD'nin her iki taraf üzerindeki baskısı sonucunda vardığı aktarılan haberlere göre, Refah Sınır Kapısı'nın yeniden açılması için askerlerini geri çekmeyi kabul eden İsrail, sınır kapısının yönetimini uluslararası bir kuruluşa devredecek. Henüz hangi uluslararası kuruluşun sınır kapısını yöneteceğinin netleşmediği ifade edilen haberlerde, İsrail'in şimdilik sınır kapısının Hamas ya da diğer gruplarla bağlantısı olmadığı kanıtlanan Gazze'deki Filistinliler tarafından kontrol edilmesine geçici olarak izin vermeyi kabul ettiği bildirildi.

Habere Tepki Ver

2

0

0

0

0

0

0

0

Muhammed Öylek

TRHaber.com - Dünya


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading