Yandex Metrica

Sitede Ara

İsrail ile Hamas arasındaki esir takası görüşmelerinde şartlar belli oldu

İsrail ile Hamas arasındaki esir takası görüşmelerinde şartlar belli oldu

İsrail ve Hamas'a esirlerin serbest bırakılması karşılığında ateşkes öngören yeni teklif yapıldı. Taraflar arasındaki önemli farkların bu hafta yapılacak ek toplantılarda görüşüleceği belirtilirken, şartlar da netleşmeye başladı.

Dünya

06.02.2024, 16:09

Dünyanın gözü önünde eşi benzeri görülmemiş soykırıma imza atan İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırılarında 3 aydan fazla bir süre geride kaldı. Bebek katili Netanyahu'nın zorba ordusu, şimdiye kadar 26 binden fazla masum Filistinliyi hayattan koparırken İsrail ile Hamas arasındaki esir takası görüşmeleri yapıldı.

İsrail Başbakanlık Basın Ofisinden yapılan açıklamaya göre, Fransa'nın başkenti Paris'te yapılan görüşmeye ABD Merkezi İstihbarat Teşkilatı (CIA) Direktörü William Bill Burns, İsrail Dış İstihbarat Servisi Mossad'ın Başkanı David Barnea, Katar Başbakanı ve Dışişleri Bakanı Muhammed bin Abdurrahman Al Sani ve Mısır İstihbarat Başkanı Abbas Kamil katıldı.

ABD'de yeni anket sonuçları açıklandı! Biden'a soğuk duş ABD'de yeni anket sonuçları açıklandı! Biden'a soğuk duş Haberi Görüntüle

GÖRÜŞMELER 'YAPICI' GEÇTİ

Fransa'da gerçekleştirilen görüşmelerin "yapıcı" geçtiği ifade edilen açıklamada, "Taraflar arasındaki önemli farklar bu hafta yapılacak ek toplantılarda görüşülecek." ifadelerine yer verildi.

Giza Piramitleri'nin içinde keşfedildi! Firavun'un mezarında bulunan 3 gizemli nesnenin sırrı çözülemedi! Giza Piramitleri'nin içinde keşfedildi! Firavun'un mezarında bulunan 3 gizemli nesnenin... Haberi Görüntüle

HAMAS'IN ŞARTI BELLİ OLDU

İsrail devlet televizyonu KAN'ın ise "esirlerin büyük bir kısmının çatışmalara iki ay ara verilmesi karşılığında salıverilmesi" konusunda görüşmelerin sürdüğünü açıkladı. Habere göre; Hamas'ın kalıcı ateşkes ve İsrail güçlerinin Gazze'den çekilmesi şartını iddia ettiği kaydedildi.

Türkiye Karadeniz'de idareci konumda! Rusya'dan çarpıcı Türkiye açıklaması Türkiye Karadeniz'de idareci konumda! Rusya'dan çarpıcı Türkiye açıklaması Haberi Görüntüle

4 AYLIK ATEŞKES

Öte yandan The Wall Street Journal gazetesinde yer alan iddiaya, 4 ay sürecek ateşkes yapılmasını ve tüm İsrailli esirlerin serbest bırakılmasını öngören yeni bir teklifin arabulucu ülkelerce İsrail ve Hamas'a iletildiği kaydedildi.

İsrail ordusuna göre, Gazze Şeridi'nde hala 136 İsrailli esir bulunuyor.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0

Recep KIYATSIL

TRHaber.com - Dünya


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading