Yandex Metrica

Sitede Ara

İsrail ile Filistin'den kritik hamle! Mısır'da heyetler bir araya geldi

İsrail ile Filistin'den kritik hamle! Mısır'da heyetler bir araya geldi

İsrail ve Filistinli yetkililer iki ülke arasındaki tansiyonu düşürmek için Mısır'da bir araya geldi. Mısır Dışişleri Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, yapılan toplantının mevcut şiddet döngüsünü kırmayı amaçladığı belirtildi.

Dünya

23.01.2024, 22:20

İsrail ve Filistinli yetkililer Ramazan ayına birkaç gün kala Mısır’ın Şarm El Şeyh kentinde bir araya geldi. Mısır Dışişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, toplantının amacının şiddet olaylarının tırmanmasını önlemeyi, mevcut şiddet döngüsünü kırmayı ve iki ülke arasında barışa ulaşmak için diyaloğu desteklemek olduğu belirtildi. 

İngiltere'de laiklik elden gitti (!) Türk vekil Kur'an-ı Kerim'e el basarak yemin etti İngiltere'de laiklik elden gitti (!) Türk vekil Kur'an-ı Kerim'e el... Haberi Görüntüle

MISIR'DA BİR ARAYA GELDİLER 

Şiddetin azaltılmasının barış sürecinin yeniden başlaması için uygun bir ortam oluşturacağına dikkat çekilen açıklamada, ABD ve Ürdün’ün söz konusu görüşmeyi desteklediği belirtildi. İsrailli ve Filistinli yetkililer, en son 26 Şubat’ta Ürdün’ün Akabe kentinde bir araya gelmişti.

Diğer yandan İsrailli ve Filistinli yetkililer, iki ülke arasındaki tansiyonu düşürmek ve şiddet olaylarının tırmanmasını önlemek amacıyla ortak mekanizma kurulması konusunda anlaştı.

İsrail, soykırımdan kaçan sivilleri sığındıkları okulda hedef aldı: Çok sayıda ölü ve yaralı var İsrail, soykırımdan kaçan sivilleri sığındıkları okulda hedef aldı: Çok sayıda... Haberi Görüntüle

ŞİDDET OLAYLARI DURACAK 

ABD, Mısır ve Ürdünlü yetkililerin de katıldığı toplantının ardından Mısır Dışişleri Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, Ramazan ayı boyunca hem İsrail hem de Filistinlilerin Kudüs'teki kutsal mekanların kutsallığını bozacak her türlü eyleme engel olması gerektiği vurgulanarak, "İki taraf, şiddeti, kışkırtıcı durum ve eylemleri frenlemek ve bunlara karşı koymak için bir mekanizma kurma konusunda mutabık kaldı" denildi.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading