Yandex Metrica

İsrail, Han Yunus'ta hava saldırısı düzenledi: Çok sayıda ölü ve yaralı var

İsrail, Han Yunus'ta hava saldırısı düzenledi: Çok sayıda ölü ve yaralı var

Soykırımcı İsrail ordusu, Gazze Şeridi'ndeki Han Yunus'ta yeni bir katliam yaptı. İsrail'in düzenlediği hava saldırısında 8 Filistinli öldü, çok sayıda kişi yaralandı.

Dünya

06.06.2024, 19:32

İsrail ordusu Gazze Şeridi'nde işlediği katliamlara bir yenisini ekledi. Gazze Şeridi'nin güneyindeki Han Yunus kentinde bir eve düzenlenen hava saldırısında 8 Filistinlinin öldüğü çok sayıda kişinin yaralandığı bildirildi. 

Han Yunus'taki katliamda yaralanan Filistinliler Gazze'de hizmet vermeyen devam eden sayılı hastanelerden birine kaldırıldı. Han Yunus kentindeki Avrupa Hastanesinden bir sağlık yetkilisi, AA muhabirine yaptığı açıklamada, İsrail'in Han Yunus'ta bir eve düzenlediği saldırıda ölen 8 kişinin cenazesinin yanı sıra çok sayıda yaralının hastaneye getirildiğini söyledi.

Hamas'tan Eş-Şati katliamı tepkisi: 'ABD'nin örtbas ettiği İsrail'in yeni bir savaş suçudur' Hamas'tan Eş-Şati katliamı tepkisi: 'ABD'nin örtbas ettiği İsrail'in yeni bir... Haberi Görüntüle

ENKAZDA ARAMA KURTARMA ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR

İsrail savaş uçaklarının saldırısına tanık olanlar o anları anlattı. Görgü tanıkları da İsrail ordusuna ait bir savaş uçağının Han Yunus'ta "Muharib" ailesine ait bir evi hedef aldığını ifade etti.

Soykırımcı İsrail ordusunun saldırısında 8 kişi ölürken çok sayıda kişi de yaralandı. Görgü tanıkları evin tamamen yıkıldığını, çevredeki diğer evlerde de hasar oluştuğunu belirten görgü tanıkları, sivil savunma ekiplerinin enkaz altında kaybolan kişileri arama çalışmalarını sürdürdüğünü aktardı.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0

Muhammed Öylek

TRHaber.com - Dünya


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading