banner2

İsrail güçleri Kudüs'te 19 yaşında bir Filistinliyi vurdu: Ağır yaralanan genç gözaltına alındı

İşgal altında bulunan Doğu Kudüs'te "tramvay durağının güvenlik görevlisine bıçaklı saldırı girişiminde bulunduğu" iddiasıyla 19 yaşındaki bir Filistinli silahla vuruldu.

Dünya 21.09.2023, 23:16 21.09.2023, 23:31
Abone ol
İsrail güçleri Kudüs'te 19 yaşında bir Filistinliyi vurdu: Ağır yaralanan genç gözaltına alındı

İsrail polisi, Doğu Kudüs sakini 19 yaşındaki bir gencin açılan ateş sonucu vurulduğunu açıkladı. Yapılan açıklamada, Filistinli gencin yasa dışı Givat HaMivtar Yahudi yerleşim birimindeki tramvay durağında güvenlik görevlisini bıçaklamaya çalıştığı iddia edildi.

Güvenlik görevlisinin elinden hafif şekilde yaralandığı ve sağlık durumunun iyi olduğu, silahla vurularak ağır şekilde yaralanan Filistinlinin ise hastaneye sevk edildiği ve gözaltına alındığı belirtildi.

KALANDİYA KONTROL NOKTASINDAKİ OLAY

Öte yandan işgal altındaki Doğu Kudüs ile Batı Şeria arasında yer alan İsrail ordusuna ait Kalandiya kontrol noktasında gün içinde bir araçla ezme girişimi yaşandı.

Olayda kontrol noktasındaki silahlı özel güvenlik görevlisi hafif şekilde yaralandı.

İsrail polis sözcülüğünden yapılan yazılı açıklamada, "Kalandiya kontrol noktasında bir şüphelinin aracını özel güvenlik görevlisinin üzerine sürdüğü, olayda silahlı güvenlik görevlisinin hafif şekilde yaralandığı şüphelinin ise gözaltına alındığı" ifade edildi.

İsrail'in 1967'de işgal ettiği Doğu Kudüs'teki hakimiyeti ve burada inşa ettiği Yahudi yerleşim birimleri uluslararası hukuka göre yasa dışı kabul ediliyor.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!