banner2

İsrail, Gazze'ye saldırılarını sürdürüyor! Sivilleri hedef aldılar

İsrail'in Gazze Şeridi'ne gerçekleştirdiği saldırılar sürüyor. Saldırılarda ölenlerin sayısının 26'ya yükseldiği, yaralı sayısının ise 203 olduğu açıklandı.

Dünya 07.08.2022, 01:36
Abone ol
İsrail, Gazze'ye saldırılarını sürdürüyor! Sivilleri hedef aldılar

İsrail ordusu, abluka altındaki Gazze Şeridi'ne hava saldırıları düzenlemeye devam ediyor. İsrail'in Gazze kuzeyindeki Cebaliye’ye düzenlediği saldırıda 4’ü çocuk 7 kişi hayatını kaybetti. 15 yaralı hastaneye kaldırıldı.

Hedefleri vurmaya devam ettiğini belirten ordu, Gazze’ye saldırı nedeniyle İsrail içinde "özel durum" ilan etti.

İsrail'in, Gazze Şeridi’nin kuzeyinde yer alan Cebaliye mülteci kampına saldırı düzenlediği açıklandı.

İSRAİL SİVİLLERİ HEDEF ALDI

Yetkililer saldırı nedeniyle 4’ü çocuk olmak üzere 6 kişinin hayatını kaybettiğini, 15 kişinin ise yaralandığını duyurdu.

Ayrıca Gazze Şeridi’nin güneyinde yer alan Refah şehrinde, İsrail güçlerinin bir eve düzenlediği saldırıda 2 Filistinlinin hayatını kaybettiği, 30 kişinin de yaralandığı belirtildi.

ÖLÜ SAYISI 26'YA ÇIKTI

Filistin Sağlık Bakanlığı ise yaptığı açıklamada, İsrail’in Gazze Şeridi’ne düzenlediği saldırılarda hayatını kaybedenlerin sayısının 6’sı çocuk olmak üzere 26'ya, yaralı sayısının ise 203’e yükseldiğini açıkladı.

İSRAİL KENTLERİ VURULDU

Öte yandan İslami Cihad Hareketi'nin askeri kanadı Kudüs Seriyyeleri, İsrail kentlerinin roketlerle vurulduğunu duyurdu.

Kudüs Seriyyeleri'nden yapılan açıklamada, Gazze Şeridi yakınlarındaki sahil kenti Askalan (Aşkelon) ile Tel Aviv, Sderot ve Aşdod kentlerine büyük roketler atıldığı ifade edildi ancak ayrıntı verilmedi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!