banner2

İsrail'den İran açıklaması: Nükleer için rakam verip uyardı

İsrail Genelkurmay Başkanı Aviv Kohavi bugün yapmış olduğu açıklamada İran'a adeta gözdağı verdi. Açıklamaya göre, İran'ın dört nükleer bomba üretmeye yetecek kadar zenginleştirilmiş maddeye sahip olduğunu belirtti.

Dünya 13.01.2023, 14:20
Abone ol
İsrail'den İran açıklaması: Nükleer için rakam verip uyardı

İsrail'de özel bir haber ajansının haberi doğrultusunda, 16 Ocak'ta görev süresi dolacak olan İsrail Genel Kurmay Başkanı Kohavi, gazeteciler ile buluştu.

Kohavi, gazetecilerle buluşmasında İran'ın nükller güce dönüşebilecek potansiyelinden bahsederek, "İran bugün üçü yüzde 20, biri yüzde 60 seviyesinde olmak üzere 4 nükleer bomba üretmeye yetecek kadar zenginleştirilmiş malzemeye sahip." açıklamasında bulundu.

3 SALDIRI PLANI

İran'daki nükleer tesisleri tahrip etmek amaçlı geçtiğimiz yıl üç saldırı planı üzerinde çalışıldığını belirten Aviv Kohavi, büyük bir savaşa girilmesi halinde askeri bölgelerin de hedef listesinde olacağını belirtti.

"Son yıllarda İran'ın nükleer tesislerine ve diğer birçok hedefe saldırmak için hazırlıkları hızlandırıyoruz." şeklinde konuşan Kohavi, İsrail'in istihbarat ve hedef menzilini geliştirdiğini söyledi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!