banner2

İsrail Batı Şeria'da alarm durumuna geçti: Robotik silahlarla saldıracaklar

İsrail ordusu 3 Yahudi yerleşimcinin öldürülmesinin ardından alarm durumuna geçti. Batı Şeria'ya ve El Halil kentine robotik silahlar yerleştiren İsrail, Filistin'e adeta distopyayı yaşatıyor. Robotik silahlarda plastik mermi yer aldığı iddia edilse de Filistinli aktivistler ilerleyen süreçte robotik silahların ölümcül sonuçlarının olacağına dikkat çekiyor ve Filistinlilerin İsrail silahları için denek olmasına tepki gösteriyor.

Dünya 16.11.2022, 16:12 16.11.2022, 18:46
Abone ol
İsrail Batı Şeria'da alarm durumuna geçti: Robotik silahlarla saldıracaklar

İsrail, işgal altındaki batı Şeria'ya Filistinli protestocular üzerinde kullanmak üzere göz yaşartıcı gaz, ses bombaları ve sünger uçlu  mermi atabilen robotik silahlar yerleştirdi. Her biri gözetleme merceği ve silah namlusu ile donatılmış robotik silahlar Batı Şeria'daki Al-Aroub mülteci kampına bakan koruma kulesinin tepesine yerleştirildi.

İSRAİL DİSTOPYA OLUŞTURUYOR

Robotik silahlar geçen ay El Halil kentine de yerleştirildi. Son 11 ayda 198 Filistinliyi öldüren İsrail'in bu adımı distopik bir gerçekliğe doğru atılmış büyük bir adım olarak görülüyor. 

YIL BAŞINDAN BERİ 182 FİLİSTİNLİ ÖLDÜRÜLDÜ

Filistin Sağlık Bakanlığı yıl başından bu yana 52'si gazze'de olmak üzere toplam 182 Filistinlinin İsrail saldırıları sonucu hayatını kaybettiğini bildirmişti.

ÖLÜMCÜL SONUÇLARA YOL AÇABİLİR

Filistinli aktivist Issa Amro, El Halil'e yerleştirilen robotik silahların ölüme yol açacak şekilde kullanılabileceği konusunda dikkat çekti ve İsrail'in Filistinliler üzerinde silahlarını test ettiğini söyledi. Amro robotik silah girişimlerinin durudurulması gerektiğine dikkkat çekerken "İsrail şirketleri için bir eğitim ve simülasyon değiliz” dedi.

İSRAİL ORDUSU ALARM DURUMUNDA

Batı Şeria'daki yasa dışı yerleşim birimi Ariel'de dün akşam 3 yerleşimcinin öldürülmesinden sonra İsrail ordusu alarm durumuna geçti. Tüm birimlere talimat gönderen ordu 72 saat boyunca yeni bir saldırı durumuna karşı askerlerin teyakkuzda olmalarını istedi.

BATI ŞERİA'DA TANSİYON YÜKSELİYOR

Yahudi yerleşimciler Batı Şeria'nın Tulkerim kendinde Filistinli yaşlı bir adama saldırdı. Yerleşimcilerin ateşe verdiği kamyonda büyük hasar meydana geldi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!