banner2

İsrail basınından Rusya'nın Ukrayna işgaline ne zaman başlayacağına dair flaş iddia

İsrail, Ukrayna-Rusya gerilimi nedeniyle tahliyelerini hızlandırırken İsrail basınından işgalin ne zaman başlayacağına dair zaman paylaşıldı.

Dünya 13.02.2022, 12:13 13.02.2022, 12:55
Abone ol
İsrail basınından Rusya'nın Ukrayna işgaline ne zaman başlayacağına dair flaş iddia

İsrail'in Haaretz gazetesinin haberine göre, Washington'ın İsrail'e, Rusya'nın Ukrayna'yı en erken salı günü işgal edebileceği bilgisini paylaştığını belirtti. İsrailli havayolu şirketlerinin binlerce İsrailliye tahliye uçuşları sunduğu aktarıldı.

TAHLİYE İÇİN BİRKAÇ GÜNLÜK ZAMAN VAR

Yedioth Ahranoth gazetesi, internet sitesinde, İsrail'in, Washington'dan aldığı bildirimlere göre, Ukrayna'daki vatandaşlarını tahliye için çarşambaya kadar zamanı olduğunu hesapladığını duyurdu.

İsrail Başbakanı Naftali Bennett'in ilgili kurumlardan en kısa sürede olabildiğince İsrailliyi Ukrayna'dan çıkartılmasını talep ettiği belirtildi.

Dışişleri Bakanlığının Ukrayna'da 15 bin kadar İsrail vatandaşı bulunduğunu bunlardan 4 bin 500 kadarının internet ortamındaki tahliye bilgi formunu doldurduğu paylaşıldı.

İsrail Dışişleri Bakanı Yair Lapid'in Kiev'deki Büyükelçi ile görüştüğü ve gerekli desteği sağlayacağı açıklanırken, Ukrayna'daki Yahudi nüfustan İsrail'e kesin göç taleplerinde artışın beklendiği değerlendirildi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!