banner2

İsrail Başbakanı Naftali Bennett Moskova'da! Önce Putin sonra Zelenski ile görüştü

İsrail Başbakanı Naftali Bennett, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile Moskova'da görüşmesinin ardından, Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenski ile telefonda konuştu. İşte detaylar...

Dünya 05.03.2022, 22:05
Abone ol
İsrail Başbakanı Naftali Bennett Moskova'da! Önce Putin sonra Zelenski ile görüştü

Rusya ile Ukrayna savaşının son bulması için diplomatik görüşmeler gerçekleştiren İsrail Başbakanı Naftali BennettPutin ve Zelenski ile peş peşe görüştü.

Konuyla ilgili İsrail Başbakanlık Basın Ofisinden yapılan açıklamada, Bennett ve Zelenski'in görüşmesine ilişkin ayrıntılara yer verilmedi.

UKRAYNA İÇİN RUSYA VE ALMANYA TEMASLARI

İsrail Başbakanı Bennett, bugün Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile görüşmek üzere sürpriz bir ziyaretle Moskova'ya gitti.

Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov, gazetecilere yaptığı açıklamada, Putin ile Bennett'in Kremlin Sarayı’nda görüşmede “Ukrayna etrafındaki durumu müzakere ettiklerini” kaydetmişti.

İsrailli siyasi bir kaynak, Bennett'in Kremlin'de Putin ile yaklaşık üç saatlik bir görüşme gerçekleştirdiğini aktarmıştı. Bennett'in ABD, Almanya, Fransa ile koordinasyon içinde olduğu, Ukrayna ile diyaloğunun devam ettiği paylaşılmıştı.

Bennett, Moskova'da Putin ile yaklaşık üç saat görüşmesinin ardından Alman Şansölyesi Olaf Scholz ile görüşmek üzere Berlin'e hareket etti.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!