Yandex Metrica

Sitede Ara

İsrail açlığa mahkum etti! Gazzeli minik Mustafa annesinin kollarında açlıktan öldü

İsrail açlığa mahkum etti! Gazzeli minik Mustafa annesinin kollarında açlıktan öldü

Gazze Şeridi'ndeki 2 milyona yakın Filistinliyi açlığa mahkum eden soykırımcı İsrail, dünyadan gelen tepkilere rağmen Gazze'ye sınırlı gıda girişine izin veriyor. 

Dünya

15.06.2024, 00:25

ABD ve Avrupa ülkelerinden aldığı destekle Gazze Şeridi'nde soykırıma devam eden işgalci İsrail, 2 milyona yakın insanı açlığa mahkum etti. 

İsrail’in saldırılarını sürdürdüğü ve gıda girişine izin vermediği Gazze Şeridi'nde açlıktan ölen çocukların sayısı her geçen gün artıyor. Şiddetli saldırıları devam eden İsrail'in insani yardım tırlarının engellenmesi nedeniyle gıda krizinin yaşandığı Gazze Şeridi'nde salgın hastalıkların yayılmasının yanı sıra özellikle çocuklarda yetersiz beslenme vakaları yeniden hızla arttı.

Dev adım! Bir değil tam 10 hipersonik füzeyi aynı anda tespit edebiliyor: Menzili tam 600 km! Amerika'ya tokat gibi cevap Dev adım! Bir değil tam 10 hipersonik füzeyi aynı anda... Haberi Görüntüle

YETERSİZ BESLENME VE İLAÇ EKSİKLİĞİ NEDENİYLE ŞEHİT OLDU

Katil İsrail’in açlığa mahkum ettiği çocuklardan biri daha yetersiz beslenme ve ilaç eksikliği sebebiyle şehit oldu.

10 yaşındaki Filistinli çocuk Mustafa Hicazi, tedavi gördüğü Deyr el-Belah kentindeki Aksa Şehitleri Hastanesinde, annesinin kollarında son nefesini verdi.

Çocuğunu kaybeden Gazzeli anne Fatma Hicazi'nin feryadı yürekleri dağladı.

10 yaşındaki Hicazi için hastanenin bahçesinde cenaze namazı kılındı.

Habere Tepki Ver

0

0

0

1

0

0

0

0

Muhammed Öylek

TRHaber.com - Dünya


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading