Yandex Metrica

İspanya'da dev Filistin mitingi: Binlerce protestocu Avrupa'ya seslendi: Suça ortak olmayın

İspanya'da dev Filistin mitingi: Binlerce protestocu Avrupa'ya seslendi: Suça ortak olmayın

Avrupa Parlamentosu seçimleri arifesinde Gernika-Filistin ve Navarrese Yala platformu, Bilbao ve Pamplona'da "Soykırımı durdurun! Avrupa, suç ortağı olmayın" sloganıyla iki gösteri çağrısında bulundu.  

Dünya

10.06.2024, 02:05

Cumartesi günü Bilbao ve Pamplona'da binlerce ses Gazze'deki katliamın sona ermesini selamladı. Gernika-Filistin ve Navarrese Yala platformunun çağrısıyla düzenlenen iki gösteri , "Soykırımı durdurun" sloganıyla Avrupa'nın (seçim arifesinde) "İsrail'in Filistin'e uyguladığı soykırıma suç ortağı olmamasını" talep etmek için iki başkentin sokaklarına çıktı.

Her iki protestoda da Gazze'de yaşananları göstermeyi amaçlayan, tüm protestocuların gözleri kapalı yere uzanmış görüntüsüne "sessiz bir çığlık" atarak yere gerilmiş dev Filistin bayrağı eşlik etti.

Ateşle oynuyoruz! Alman medyasında Rusya korkusu: Nükleer tehdit ikiye katladı Ateşle oynuyoruz! Alman medyasında Rusya korkusu: Nükleer tehdit ikiye katladı Haberi Görüntüle

GAZZE MANİFESTOSU

Yürüyüşlerde siyasi ve sendika yetkilileri de hazır bulundu  Etkinliğin ardından "Siyonist İsrail Devleti ile doğrudan veya dolaylı hiçbir işbirliği yapılmaması ve Avrupa Birliği'nin bu barbarlığa son verilmesi imkansız olanı mümkün kılması"nın talep edildiği bir manifesto okundu.

"Dünya, devletlerin ve örgütlerin suç ortaklığıyla bütün bir halkın ve topraklarının yok edilmesine tanık oluyor. Tarihin en büyük zulümlerinden biri haline gelen bu olay karşısında Pamplona'dan öfke ve kararlılıkla haykırıyoruz: Eylemsizlik dayatılmayacak, sessizlik dayatılmayacak, suç ortağı olmayacağız! Tam tersine buradayız, Filistin'in yanındayız ve soykırıma karşıyız" ifadeleri kullanıldı.

Akıllara durgunluk veren saldırı: Euro 2024 finalini izleyenlerin olduğu kafeye bomba attılar! 5 ölü, 20 yaralı Akıllara durgunluk veren saldırı: Euro 2024 finalini izleyenlerin olduğu kafeye... Haberi Görüntüle

ÖZGÜR FİLİSTİN SESLERİ

Ayrıca Gazze halkının yazdığı bir mesajı da paylaştılar: "Yabalia'dan, Gazze'den, kalıntılardan ve acılardan Bilbao ve Pamplona'ya. Kalplerimizden, acılardan sizi dünyaya haykırmaya çağırıyoruz." Bunu yapmaya devam etmelisiniz, bizim sesimiz olmalısınız, çünkü bizim sesimiz zayıf, siz bizim mesajımız, sesimiz ve umudumuzsunuz. Özgür bir Filistin'e ulaşana kadar.

Bilbao gösterisi, Bilbao'daki Guggenheim yakınında çarpıcı bir performansla sona erdi.

Habere Tepki Ver

1

0

0

0

0

0

0

0

Yorumlar (0)

Ozan KOLTUK

TRHaber.com - Dünya


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading