banner2

İspanya'da Ukraynalı bir denizci, Rusya'nın en büyük savunma şirketinin sahibi olan Rus iş insanının lüks yatını batırmaya teşebbüs etti

Rusya'nın Ukrayna'yı işgal girişimine tepkiler geliyor. İspanya'nın doğusunda Mayorka kentindeki Adriano Limanı'nda, Ukraynalı bir denizcinin, Rus iş insanına ait lüks bir yatı batırmaya çalıştığı öğrenildi.

Dünya 27.02.2022, 21:31 28.02.2022, 02:22
Abone ol
İspanya'da Ukraynalı bir denizci, Rusya'nın en büyük savunma şirketinin sahibi olan Rus iş insanının lüks yatını batırmaya teşebbüs etti

Ukrayna-Rusya savaşı farklı bir boyut aldı. İspanya'da Ukraynalı bir denizci, savunma sanayii alanında iş yapan Rus oligarkın lüks yatını batırmaya çalıştı.

İspanyol basınında yer alan haberde, silah satışı ve askeri helikopter üretimi yapan Rostec adlı şirketin sahibi olan Rus iş insanı Alexander Mijeev'e ait olduğu belirtilen ve Adriano Limanı'nda bekleyen 7 milyon avro değerindeki bir yatın dün batırılmaya çalışıldığı kaydedildi.

SERBEST BIRAKILDI

Yata zarar vererek bir kısmının su almasına neden olan Ukrayna vatandaşı denizcinin gözaltına alındıktan sonra bugün hakim karşısına çıkartıldığı ve ifadesi alındıktan sonra şartlı serbest bırakıldığı açıklandı.

"ŞİRKETİNDEN SATIN ALINAN SİLAHLARLA UKRAYNA HALKINA SALDIRILIYOR"

İspanyol hakime, Rusya'nın Ukrayna'yı işgalinden dolayı öç almak için yatı batırmaya çalıştığını söyleyen Ukraynalı denizcinin, "Bu yatın sahibinin şirketinden alınan silahlar Ukrayna'ya ve Ukrayna halkına saldırmak için kullanılıyor. Televizyonda bir Rus füzesinin sivillerin olduğu bir apartmanı vurduğunu görünce çok kötü oldum ve kendimi, yatı batırmaya mecbur hissettim." dediği ifade edildi.

Söz konusu kişinin yata çıktıktan sonra ilk önce yakıt valflerini ve elektriği kapattığı, ardından 3 kişilik mürettebata hemen yatı terk etmelerini söylediği ve makine dairesine zarar verdiği bilgisi verildi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!