banner2

İspanya'da iki kiliseye palalı saldırı! 1 rahip öldürüldü, 4 yaralı

İspanya'nın güneyindeki Cadiz'in Algeciras ilçesinde iki kiliseye palayla saldırı düzenlendi. Terör saldırısı olduğu düşünülen olayda 1 rahip öldürüldü, 4 kişiyi yaraladı.

Dünya 26.01.2023, 00:28
Abone ol
İspanya'da iki kiliseye palalı saldırı! 1 rahip öldürüldü, 4 yaralı

İspanya'da iki kiliseye palayla saldırı düzenlendi. Olayda saldırgan 1 rahibi öldürdü, 4 kişiyi yaraladı. Faslı 25 yaşlarındaki saldırganın yakalandı.

RAHİP OLAY YERİNDE HAYATINI KAYBETTİ 

İspanyol basınında verilen bilgilerde, Algeciras'da saat 19.30 (TSİ 21.30) sıralarında iki kiliseye saldıran bir kişinin palayla bir rahibi öldürdüğü, en az 4 kişiyi de yaraladığı yer aldı. 

Algeciras'ın merkezindeki en büyük kilise olan Nuestra Senora de la Palma'nın rahibi Diego Valencia'nın saldırıdan hemen sonra hayatını olay yerinde hayatını kaybetti. 

Elinde palayla San İsidro Mahallesi'nde yürüyen ve bir başka kiliseye de saldıran kişinin burada görev yapan rahip ile 3 kişiyi de palayla yaraladı. 

SALDIRGAN FAS UYRUKLU 

İspanyol devlet televizyonu RTVE, saldırganın 25 yaşlarında Fas kökenli bir erkek olduğunu ve güvenlik görevlileri tarafından yakalandığını aktardı. 

Görgü tanıkları, saldırganın tartışma sonrasında rahibi palayla öldürdüğü bilgisini verdi. Savcılık olayın terör saldırısı olduğunu düşünüyor. 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!