banner2

İslam karşıtı grubun Kuran-ı Kerim provokosyonunun sonu kötü bitti! Eve dönerken araçları takla attı

Norveç'in başkenti Oslo'da İslam karşıtı aşırı sağcı grup Sian üyeleri Kur'an-ı Kerim yaktıktan sonra araçla kaçtılar. Eve dönerken karıştıkları kazada araçları takla attı.

Dünya 05.07.2022, 18:04 05.07.2022, 18:04
Abone ol

Norveç'te bir İslamofobik provokasyona daha imza atıldı. 

POLİS EŞLİĞİNDE KURAN-I KERİM'İ YAKTI

Norveç'in başkenti Oslo'da İslam karşıtı aşırı sağcı SIAN grubunun lideri Lars Thorsen, büyük bir Müslüman topluluğun yaşadığı Mortensrud bölgesine geldi. Thorsenpolis eşliğinde yaktığı Kuran-ı Kerim'i yolun ortasına bıraktı ve aracına döndü. Çevredekiler ise duruma müdahale ederek alevleri söndürmeye çalıştı.

Aracına binen Thorsen bir kez daha aynı provokasyonu gerçekleştirdi ve aracında yaktığı Kuran-ı Kerim'i camdan çıkararak sokaklarda dolaşmaya başladı.

İKİ KADIN THORSEN'İN ARACININ PEŞİNE DÜŞTÜ

Daha sonra içinde iki kadının bulunduğu bir araç, eylemini sonlandıran Thorsen'in aracının peşine düştü. Bir süre yaşanan kovalamacanın ardından Thorsen'in bulunduğu araç takla attı.

İKİ KADIN GÖZALTINA ALINDI

Polis yetkilileri, ellerinde aşırı sağcı grubun aracını takip eden kadın sürücü ve yolcusunun alevleri söndürmeye yardım ettiğini gösteren görüntüleri olduğunu söyledi.

Kazada 6 kişinin yaralandığını açıklayan polis, "kasten çarpmakla" suçlanan araç sürücüsü dahil olmak üzere iki kadını gözaltına alındığını aktardı.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!