banner2

İslam düşmanı Paludan'ın tasmasını tutanın kim olduğu ortaya çıktı! İsveç medyası bununla çalkalanıyor

İsveç'te Türkiye Büyükelçiliği önünde Kur'an-ı Kerim yakan İslam düşmanı siyasetçi Rasmus Paludan'ın tasmasını tutanın kim olduğu ortaya çıktı. Paludan'ın mesajlarında iğrenç eylemi planlayan ve finanse eden kişinin gazeteci Chang Frick olduğu görüldü.

Dünya 25.01.2023, 12:16 25.01.2023, 13:08
Abone ol

NATO üyeliği Türkiye'nin onayına bağlı olan İsveç'te her geçen gün Türkiye'ye karşı bir dizi skandal eyleme izin veriliyor. 

TÜRKİYE ÜÇLÜ GÖRÜŞMELERİ İPTAL ETMİŞTİ 

Son olarak İslam düşmanı Rasmus Paludan'ın Türkiye Büyükelçiliği önünde Kur'an-ı Kerim yakması sert tepkilere sebep olmuş ve Ankara'nın talebi doğrultusunda üçlü görüşmeler iptal edilmişti. 

Yaşanan yeni gelişmede ise Paludan'ın Kur'an yakma eyleminin arkasındaki isim İsveç medyasına bomba gibi düştü. 

'KUR'AN YAKMAK BENİM FİKRİM DEĞİLDİ' 

İsveç gazetesi Expressen'in 'Paludan: Kur-an yakmak benim fikrim değil' başlıklı haberinde skandala dair yeni bilgilere yer verildi.

Söz konusu haberde Paludan'ın Kur'an-ı Kerim'i yakmasının kendi fikri olmadığına dikkat çekildi. İğrenç eylemin finansörlüğünü yapan kişinin ise Chang Frick olduğu belirtildi. 

TASMASINI TUTANIN KİM OLDUĞU BELLİ OLDU

Gazeteci Frick ise, ilk olarak Erdoğan'a karşı gösteri yapacak aktivistlerle temas kurduğunu söyledi.

Frick, desteğini verdiği şeyin Müslümanları kışkırtmak değil, Türkiye'ye karşı bir protesto eylemi olduğunu belirtti. Haberde ikili arasındaki mesajlaşma görüntülerine de yer verildi. 

MESAJLARI ORTAYA ÇIKTI 

Gazeteci Paludan'ın skandal eyleminden ödemeyi yaptıktan sonra haberdar olduğunu belirterek suçu ona attı. Diğer yandan haberde Frick'in Paludan ile mesajlaşma yoluyla temas kurduğu ancak Kur'an-ı Kerim yakma meselesini tartışmadıkları yazıldı.

Ayrıca Paludan geçtiğimiz günlerde ülke basınına konuşmuş, 'Türkiye'ye gol attığımda işte bu diye düşündüm' dedi ve ekledi; 'İşler hayal ettiğim gibi olmadı.'

PİŞMAN OLMADIĞINI SÖYLEDİ 

Expressen gazetesinin pişmanlık sorusuna ise İslam düşmanı Paludan şu cevabı vermişti: 

Oh hayır. Bunu yaptım çünkü önemli siyasi sebepler olduğunu düşünüyorum. Bu kadar çok insanın beni ölümle tehdit etmesine üzülüyorum. 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!