Yandex Metrica

İslam düşman Fransız Charlie Hebdo'dan yeni alçaklık: Kur'an-ı Kerim'le dalga geçtiler

İslam düşman Fransız Charlie Hebdo'dan yeni alçaklık: Kur'an-ı Kerim'le dalga geçtiler

Özellikle İsveç ve Danimarka'da İslam'a ve onun kutsallarına yönelik saldırılar devam ederken bu konuda sicili bozuk dergi Charlie Hebdo da boş durmuyor. Daha önce defalarca İslam'a ve Müslümanlara sayısız hakaretlerde bulunan Fransız dergi bu kez de Kur'an-I Kerim'e yeni bir saygısızlığa imza attı.

Dünya

31.01.2024, 09:51

Özellikle İsveç ve Danimarka'da İslam'a ve kutsallarına yönelik saldırılar devam ederken bu konuda sicili bozuk dergi Charlie Hebdo da boş durmuyor. Daha önce defalarca İslam'a ve Müslümanlara sayısız hakaretlerde bulunan Fransız dergi bu kez de Kur'an-I Kerim'e yeni bir saygısızlığa imza attı.

Danimarkalı aşırı sağcı politikacı ve Sıkı Yön Partisi lideri Rasmus Paludan, 2022'de Paskalya tatili boyunca İsveç'in Malmö, Norköpin, Jönköping kentleri ile başkent Stockholm'de Kur'an-ı Kerim yakma provokasyonlarını sürdürmüş, 21 Ocak'ta Türkiye'nin Stockholm Büyükelçiliği ve 27 Ocak'ta Türkiye'nin Kopenhag Büyükelçiliği önünde Kur'an-ı Kerim yakmıştı.

Kassam Tugayları, pusuya düşürdü: İşgalci İsrail askerlerine ağır darbe! Ölü ve yaralılar var Kassam Tugayları, pusuya düşürdü: İşgalci İsrail askerlerine ağır darbe! Ölü... Haberi Görüntüle

POLİS KORUMASI ALTINDA EYLEMLER

Stockholm'de Irak asıllı Salwan Momika da Kurban Bayramı'nın birinci gününe denk gelen 28 Haziran'da, Stockholm Camisi önünde polis koruması altında Kur'an-ı Kerim yakmıştı. Momika, 20 Temmuz'da da Irak'ın Stockholm Büyükelçiliği önünde 31 Temmuz ve 14 Temmuz'da İsveç Parlamentosu önünde polis koruması altında Kur'an-ı Kerim'i ve Irak bayrağını ayaklar altına almıştı. Momika, 24 Ağustos'ta da Stockholm Camisi önünde tekrar Kur'an-ı Kerim yakmıştı.

Momika'nın 3 Eylül'de Malmö kentinde, polis korumasında Kur'an-ı Kerim yakması ve onu engellemeye çalışan 15 kişinin gözaltına alınması nedeniyle protestolar düzenlenmişti.

MİT peşlerini bırakmıyor: Suriye'de Türk bayrağına yönelik provokasyonda bulunan bir kişi daha yakalandı MİT peşlerini bırakmıyor: Suriye'de Türk bayrağına yönelik provokasyonda bulunan bir... Haberi Görüntüle

DANİMARKA'DA ÇOK SAYIDA EYLEM GERÇEKLEŞTİ

Danimarka'daki İslam düşmanı ve aşırı milliyetçi bir grup, nisan ayı itibarıyla Türkiye'nin Kopenhag Büyükelçiliği önünde Türk bayrağına ve Kur'an-ı Kerim'e yönelik saldırı düzenlemeye başlamıştı. İslam karşıtı pankart açan ve İslam'a hakaret içeren sloganlar atan grup üyeleri, 21 Temmuz'da Irak'ın, 24 Temmuz'da İran ve Irak'ın, 25 Temmuz'da da Mısır ve Türkiye'nin Kopenhag büyükelçilikleri önünde Kur'an-ı Kerim yakmıştı.

Grup, 28 Temmuz'da Kopenhag'daki bir caminin önünde Kur'an-ı Kerim yaktı.

Bu eylemlerin, polis koruması eşliğinde ve yetkili makamlardan izin alınarak yapılmasına, Türkiye başta olmak üzere birçok ülke tepki göstermişti.

Salwan Momika ve diğer İslam düşmanı grupların provokatif saldırıları halen sürerken, Fransız dergi Charli Hebdo da alçak bir kapak yayınladı.

Yeni sayısında Müslümanlara düşmanlığını gözler önüne seren dergi, "Kuran'ı yakmayı bırakın... Okuyun, çok eğlenceli!" başlığını öne çıkardı.

Fransız derginin skandal kapağına sosyal medyadan yoğun tepki gösterildi.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading