İslam dünyasındaki alimlere Mescid-i Aksa çağrısı! İşgalci İsrail Müslümanların ilk kıblesine saldırıyor

Gazze Şeridi'ndeki Filistinli Alimler Birliği, Arap ve İslam dünyasındaki alimlere İsrail'in saldırıları karşısında Mescid-i Aksa'yı destekleme çabalarını artırma çağrısı yaptı. İşte detaylar...

Dünya 06.05.2022, 01:37
İslam dünyasındaki alimlere Mescid-i Aksa çağrısı! İşgalci İsrail Müslümanların ilk kıblesine saldırıyor

Müslümanların ilk kıblesi ve inananların kanayan yarası Mescid-i Aksa'ya yönelik İsrail saldırılarına karşı adım geldi.

ALİMLER DÜNYAYA DUYURMALI

Birlikten yapılan yazılı açıklamada, İsrail'in Mescid-i Aksa'yı zaman ve mekan olarak bölme projesini ne pahasına olursa olsun gerçekleştiremeyeceği belirtildi.

Filistin halkının hiçbir zaman kutsallarının ihlal edilmesi karşısında sessiz kalmayacağı vurgulanan açıklamada, "Arap ve İslam dünyasındaki alimleri, işgalcilerin saldırısına uğrayan Mescid-i Aksa'ya destek çabalarını iki katına çıkarmaya ve bu saldırıları dünyaya duyurmaya çağırıyoruz." ifadelerine yer verildi.

MÜSLÜMANLARIN İLK KIBLESİ SAVUNULACAK

Mescid-i Aksa'ya ve Aksa'nın gönüllü muhafızlarına (murabıt) yönelik saldırıların devam ettiği ve her gün yüzlerce gencin gözaltına alındığı ancak bu saldırıların Filistin halkını "kutsal başkenti ve Müslümanların ilk kıblesini" savunmaktan alıkoyamayacağı vurgulandı.

FANATİK YAHUDİLERİN BASKINI

İsrail polisinin eşlik ettiği yaklaşık 600 fanatik Yahudi, sabah saatlerinde "İsrail'in kuruluş günü" bahanesiyle işgal altındaki Doğu Kudüs'te bulunan Mescid-i Aksa'nın avlusuna girmişti.

Fanatik Yahudilerin Aksa'ya baskınını protesto eden 50 civarında Filistinli ise İsrail polisi tarafından gözaltına alınmıştı.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!