banner2

İşgalci rejim paramparça oldu Ermeni spiker ağlayarak duyurdu

Azerbaycan'ın Karabağ bölgesinde işgal rejimi kuran sözde Ermeni yönetimi kendini feshettiğini duyurdu. Ermeni spiker, Karabağ'daki ayrılıkçı Ermeni teröristlerin sözde Artsahk yapılanmasını feshetme kararını ağlayarak duyurdu. O anlar sosyal medyada gündem oldu.

Dünya 29.09.2023, 08:52 29.09.2023, 10:19
Abone ol

Dağlık Karabağ'daki Ermenilerin silah bırakarak teslim olmasının ardından Azerbaycan'ın kazandığı zaferle ilgili yeni gelişmeler yaşanıyor.

Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan ise gelecek günlerde Dağlık Karabağ bölgesinde hiç Ermeni kalmayacağını açıkladı. 

Azerbaycan'ın Karabağ bölgesinde işgal rejimi kuran sözde Ermeni yönetimi kendini feshettiğini duyurdu.

İşgal rejiminin sözde yöneticisi Samvel Şahramanyan, bölgedeki mevcut zorlu siyasi ve askeri duruma bağlı olarak bir kararname imzaladığını bildirdi.

SON TARİH 1 OCAK 2024

Kararnamede, şu ifadeler yer aldı;

"1 Ocak 2024 tarihine kadar kendi bakanlıklarına bağlı tüm devlet kurum ve kuruluşları feshedilir ve Dağlık Karabağ Cumhuriyeti'nin (Artsakh) varlığı sona erer."

BÖLGEDEKİ ERMENİLER BİREYSEL VE BAĞIMSIZ KARAR VERECEK

Kararnamede, bölgedeki Ermenilerin Azerbaycan Cumhuriyeti'nin sunduğu yeniden entegrasyon koşullarına uygun olarak Karabağ'da kalma veya ayrılma konusunda bağımsız ve bireysel karar vereceği kaydedildi.

ERMENİ SPİKER AĞLAYARAK DUYURDU

Ermeni spiker, sözde Dağlık Karabağ Cumhuriyeti'nin feshedildiğini bildirirken, gözyaşlarını tutamadı. O anlar sosyal medyada gündem oldu.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!