Yandex Metrica

İşgalci İsrail'e büyük şok! Milyar dolarlık destek tasarısı reddedildi

İşgalci İsrail'e büyük şok! Milyar dolarlık destek tasarısı reddedildi

Gazze'de aylardır katliam yapan İsrail'e 17,6 milyar dolar destek öngören tasarı ABD Temsilciler Meclisi'nde reddedildi. Tasarı, 250 evet oyuna karşın 180 hayır oyu ile geçmesi için gereken 3'te 2 çoğunluğun gerisinde kaldı. 166 Demokrat ve 14 Cumhuriyetçi vekil tasarıya hayır oyu verirken, Demokratların çoğu "tek başına İsrail'e destek" öngören tasarıya, Ukrayna, Gazze ve Tayvan'a yardımları ve sınır güvenliği konularını dışarıda bırakması nedeniyle karşı çıktı.

Dünya

15.04.2024, 22:05

Dünyanın gözü önünde eşi benzeri görülmemiş bir soykırıma imza atan İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırılarında 4 ay geride kaldı. 27 binden fazla masum Filistin halkını katleden İsrail, dünya kamuoyunun ateşkes çağrılarına kulağını tıkarken soykırım yapmaya devam ederken büyük bir şok yaşadı.

ABD Temsilciler Meclisi'nde yapılan ve İsrail'e 17,6 milyar dolar destek öngören tasarı, "tek başına İsrail'e yardım" öngörüp başta Ukrayna olmak üzere diğer iç ve dış politika başlıklarını dışarıda bırakması sebebiyle reddedildi.

4 bin yıllık tapınak cinayeti: Hamile kadının kafasını taşla parçaladılar 4 bin yıllık tapınak cinayeti: Hamile kadının kafasını taşla parçaladılar Haberi Görüntüle

MİLYAR DOLARLIK DESTEK TASARISI REDDEDİLDİ

Yapılan oylamada 250 evet oyu kullanılırken, tasarı aleyhinde 180 oy kullanıldı. 166 Demokrat Temsilciler Meclisi üyesinin hayır oyu verdiği oylamada, 14 Cumhuriyetçi vekilin de İsrail'e ilave destek sağlayacak olan tasarıya karşı çıkması dikkat çekti. Böylelikle tasarı, 250 evet oyuna ulaşmış olsa da kabulü için gereken 3'te 2 çoğunluğun gerisinde kaldı ve İsrail'e desteğin oldukça yüksek olduğu Temsilciler Meclisinde reddedilmiş oldu.

50 savaş gemisiyle adaya çıkarma: Yunan medyası korku içinde duyurdu: Eyvah Türkler! 50 savaş gemisiyle adaya çıkarma: Yunan medyası korku içinde duyurdu:... Haberi Görüntüle

DEMOKRAT VEKİLLER KARŞI ÇIKTI

Tasarıya hayır oyu veren Demokrat vekillerin çoğu, Cumhuriyetçi Meclis Başkanı Mike Johnson'ın girişimiyle oylanan ve tek başına İsrail'e destek öngören, ancak Ukrayna'ya yardımı, Gazze'ye insani yardımları ve Tayvan'a desteği dışarıda bırakan tasarıya politik gerekçelerle karşı çıktı.

Habere Tepki Ver

1

0

0

0

0

0

0

0

Recep KIYATSIL

TRHaber.com - Dünya


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading