banner2

İşgalci İsrail Batı Şeria'ya baskın düzenledi! 1 Filistinli hayatını kaybetti

İsrail askerleri işgal altındaki Batı Şeria'nın kuzeyinde yer alan Cenin'e baskın düzenledi. 1 Filistinli hayatını kaybetti, 3 Filistinli yaralandı.

Dünya 21.10.2022, 08:59
Abone ol
İşgalci İsrail Batı Şeria'ya baskın düzenledi! 1 Filistinli hayatını kaybetti

Yerel kaynaklardan alınan bilgiye göre, İsrail güçleri sabah erken saatlerde Cenin kentine baskın düzenledi. Askerler, baskına tepki gösteren Filistinlilere karşı gerçek ve plastik mermi kullandı.

1 FİLİSTİNLİ ŞEHİT OLDU

Filistin Sağlık Bakanlığından yapılan yazılı açıklamada da " İsrail güçlerinin Cenin kentine düzenlediği baskında bir Filistinli boynundan isabet aldığı gerçek mermi ile şehit oldu, 3 kişi de yaralandı." denildi.

İşgal altındaki Batı Şeria ve Doğu Kudüs'te sık sık baskın düzenleyen İsrail güçleri, çeşitli suçlamalarla Filistinlileri gözaltına alıyor.

CENİN MÜLTECİ KAMPI ÇATIŞMALARA SAHNE OLUYOR

İsrail ordusunun baskınına tepki gösteren bölge sakini Filistinliler ile İsrail askerleri arasında bu nedenle olaylar çıkıyor.

Filistinli silahlı direniş gruplarının yoğun biçimde bulunduğu kuzeydeki Cenin Mülteci Kampı, İsrail askerlerinin baskınları sırasında zaman zaman silahlı çatışmalara sahne oluyor.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!