Yandex Metrica

Iris-T SLM ve SLS harp alanına giriyor: 500 milyon Euro'luk destek paketinde yok yok

Iris-T SLM ve  SLS harp alanına giriyor: 500 milyon Euro'luk destek paketinde yok yok

2 buçuk yılı aşkın devam eden Rusya Ukrayna savaşında Batı Kiev yönetinimi desteklemeye devam ediyor. Son olarak Almanya Savunma Bakanı  Boris Pistorius, “Sizi desteklemeye devam edeceğiz” diyerek Ukrayna'ya yeni bir silah paketi sözü verdi.

Dünya

31.05.2024, 11:49

Ukrayna, Rusya'ya karşı yürüttüğü savunma kampanyası için yarım milyar avro değerinde yeni bir Alman silah paketi alacak. Savunma Bakanı Boris Pistorius bunu akşam saatlerinde Ukrayna'nın güneyindeki liman kenti Odessa'da meslektaşı Rustem Umjerow ile yaptığı toplantıda paketi sunarken duyurdu. Ve ekledi: "Bu savunma savaşında sizi desteklemeye devam edeceğiz

Bu, Pistorius'un Rusya'nın saldırganlık savaşının başladığı Şubat 2022'den bu yana Ukrayna'ya yaptığı üçüncü ziyaretti. Gezi, Odessa'dan ayrılıncaya kadar güvenlik nedeniyle gizli tutuldu . Pistorius, Ukrayna ordusunun eğitim sahasında cepheye gönderilmek üzere hazırlanan askerlerin eğitimini öğrendi.

24 saate 1000 asker öldürüldü! Kan kokusu barut kokusunu bastırdı 24 saate 1000 asker öldürüldü! Kan kokusu barut kokusunu bastırdı Haberi Görüntüle

500 MİLYAR EURO'LUK YENİ PAKET

Pistorius, malzemenin bir kısmının teslim edilmek üzere olduğunu söyledi. Amaç, orta menzilli Iris-T SLM hava savunma sistemleri ve daha kısa menzilli SLS füzeleri için füzelerin teslim edilmesi. Yeni silah paketinde ayrıca Karadeniz'de keşif ve muharebe amaçlı insansız hava araçlarının yanı sıra topçu sistemleri için yedek tüpler gibi acil ihtiyaç duyulan yedek parçalar da yer alıyor. 

Leopar muharebe tankları için yedek motorlar ve küçük silahlar için bir milyon mermilik mühimmatın yanı sıra parazitsiz uydu iletişimi araçları da teslim edilecek. 2025'ten itibaren ise en son tasarıma sahip 18 yeni tekerlekli obüs teslimatı yapılacak. Pistorius, Almanya'nın Ukraynalı teknisyenlere yönelik endüstriyel eğitim kurslarını da finanse edeceğini söyledi.

Habere Tepki Ver

3

0

1

0

0

0

0

0

Yorumlar (0)

Ozan KOLTUK

TRHaber.com - Dünya


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading