banner2

İran, Kazımi saldırısından ABD'yi sorumlu tuttu

İran, silahlı insansız hava aracıyla Irak Başbakanı Kazımi'yi hedef alan saldırıyı 'yeni bir fitne' şeklinde değerlendirdi ve ABD'yi sorumlu tuttu.

Dünya 07.11.2021, 10:57
Abone ol
İran, Kazımi saldırısından ABD'yi sorumlu tuttu

İranlı üst düzey yetkili Irak Başbakanı Kazımi'ye saldırıyla ilgili ABD'yi suçladı.

'BU OLAYIN İZLERİ YABANCI DÜŞÜNCE ODALARINDA ARANMALIDIR'

İran Ulusal Güvenlik Yüksek Konseyi Genel Sekreteri Ali Şemhani, Irak Başbakanı Mustafa el-Kazımi’ye yönelik suikast girişimini "yeni bir fitne" şeklinde nitelendirerek olaydan isim vermeden ABD'yi sorumlu tuttu.

Şemhani, Kazımi’nin konutunun silahlı insansız hava aracı (SİHA) ile saldırıya uğramasına ilişkin Twitter hesabından paylaşımda bulundu.

Saldırıyla ilgili isim vermeden ABD'yi suçlayan Şemhani, "Irak Başbakanı'na yönelik suikast girişimi yeni bir fitnedir. Bu olayın izleri yabancı düşünce odalarında aranmalıdır. Bu ülkeyi işgal etmiş ve yıllardır terörist grupları ortaya çıkartıp desteklemişlerdir. Bunların Irak halkına armağanları istikrarsızlık, güvensizlik ve ihtilaftan başka bir şey değildir." ifadelerini kullandı.

Irak hükümetine bağlı Güvenlik Medya Ağından gece yapılan açıklamada, Başbakan Kazımi’nin, konutuna SİHA ile düzenlenen saldırıdan yara almadan kurtulduğu bildirilmişti.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!