banner2

İran'dan ABD'ye cevap: İsrail'den İran'a yönelik herhangi bir terör eyleminden ABD sorumlu olur!

İran Ulusal Güvenlik Yüksek Konseyi Genel Sekreteri Ali Şemhani, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada ABD Ulusal Güvenlik Danışmanı Jake Sullivan'ın sözlerine cevap verdi.

Dünya 06.05.2023, 00:07
Abone ol
İran'dan ABD'ye cevap: İsrail'den İran'a yönelik herhangi bir terör eyleminden ABD sorumlu olur!

İran'ın en üst düzey güvenlik yetkilisi Ali Şemhani, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, ABD Ulusal Güvenlik Danışmanı Jake Sullivan'ın açıklamalarına cevap verdi. Sullivan, Washington'un İran nükleer tehdidine karşı İsrail'e hareket özgürlüğü tanıyacağını ifade etmişti.

ABD SORUMLU OLUR

Bunu bir itiraf olarak değerlendiren Şemhani, "Bu itiraf, Siyonist rejimin İran'ın nükleer tesislerine ve halkına yönelik tüm terör eylemlerinden ABD'nin sorumlu olduğu, sorumlu olacağı ve bu eylemlerin sonuçlarını kabul etmesi gerektiği anlamına geliyor." ifadelerini kullandı.

ABD Ulusal Güvenlik Danışmanı Sullivan, dün Washington Yakın Doğu Araştırmaları Enstitüsü'nde yaptığı bir konuşmada, "İran'ın nükleer silah edinmesine asla izin verilmeyeceğini açıkça belirttik. Başkan (Joe) Biden, defalarca vurguladığı gibi İsrail'in hareket özgürlüğünü tanımak da dahil olmak üzere bu açıklamanın arkasında durmak için gerekli adımları atacaktır." demişti.

Sullivan, ABD'nin İran'ın nükleer programıyla ilgili olarak diplomatik kanalları kullanmayı sürdürdüğünü belirtmişti.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!