banner2

Iraklı general, PKK'ya posta koydu: Sincar'a Öcalan posteri asanı bu meydana gömerim!

Iraklı Tuğgeneral Esir Rubayi, Sincar'da PKK'lı teröristlere postayı koydu: "Allah şahidim olsun ki, Öcalan posteri asanı bu meydana gömerim"

Dünya 12.02.2022, 13:57
Abone ol

Irak’ın Musul kentine bağlı Sincar’da görev yapan 20’nci Tugay Komutanı Esir Rubayi, ilçe merkezine terör örgütü PKK'nın ele başı Abdullah Öcalan posteri asılmasına sert tepki göstererek, "Burada kanuna aykırı davrananların kafasını ezerim" dedi.

Tuğgeneral Rubayi'nin bir grup askerle Sincar ilçe meydanına gelerek burada terör örgütü yandaşları tarafından Öcalan posteri asılmasına tepki gösterdiği anlar kameralara yansıdı.

PKK ele başının posterinin indirildiği alana Irak bayrağını astıran Rubayi, teröristlere asla taviz verilmeyeceğini vurguladı.

POSTER ASANI BU MEYDANA GÖMECEĞİM!

Elinde Irak bayrağıyla Sincar halkına seslenen Rubayi, şunları söyledi:

"Sincar’daki herkes beni iyi duysun: Tugay Komutanı olarak Irak bayrağını buraya asacağım. Allah şahidim olsun ki, Öcalan posteri asanı bu meydana gömerim ve bu meydanda asarım. Ben teröristlerle mücadele eden komutanım. Burada kanuna aykırı davrananların kafasını ezerim. Bu bayrağın üzerinde Rava’da (Enbar’da) namaz kıldım, burada da kılacağım. Teröristin fotoğrafını buraya asana hayat hakkı tanımayız."

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!