banner2

Irak'ın kuzeyinde IKBY'den terör örgütü PKK'ya büyük darbe: 1 ton bomba ele geçirildi

Irak'ın kuzeyindeki Irak Kürt Bölgesel Yönetimi'ne (IKBY) bağlı Terörle Mücadele Birimi, bölücü terör örgütü PKK'nın IKBY'ye karşı planını engellediğini ve çok sayıda cephane ile patlayıcının ele geçirildiğini duyurdu.

Dünya 27.04.2022, 03:12 29.08.2022, 20:29
Abone ol
Irak'ın kuzeyinde IKBY'den terör örgütü PKK'ya büyük darbe: 1 ton bomba ele geçirildi

Türkiye Irak'ın kuzeyine çok hassas bir operasyon düzenliyor. Pençe Kilit Operasyonuyla bölücü terör örgütü PKK'nın Türkiye'ye yönelik tek sızma bölgesi ortadan kaldırıldı. Operasyonun terör Irak'tan silinene kadar devam edileceği belirtilirken teröristlerin çok ağır kayıplar verdiği öğrenildi. Mehmetçiğe saldırı peşinde olan PKK'nın kirli saldırısını Barzani yönetimi engelledi.

BARZANİ YÖNETİMİ AÇIKLADI

İHA'nın haberine göre, bölücü terör örgütü PKK'ya Irak'ta büyük darbe vuruldu. Irak'ın kuzeyindeki Irak Kürt Bölgesel Yönetimi'ne (IKBY) bağlı Terörle Mücadele Birimi tarafından yapılan açıklamada, PKK'nın IKBY'ye karşı planının engellediği ve çok sayıda cephane ile patlayıcının ele geçirildiği aktarıldı.

1 TON PATLAYICI

Açıklamada, IKBY Güvenlik Konseyi'nin vatandaşların can güvenliğini sağlamak için gösterdiği çabalar sonucu 17 Nisan tarihinde Duhok ili sınırı içerisinde terör örgütü PKK'ya ait 1 ton PETN patlayıcı, 10 Konkurs tanksavar füzesi, 23 saldırı dron motoru, bin 200 gaz maskesi ve 375 Kalaşnikof yedek parçasının ele geçirildiği duyuruldu.

Açıklamada, sanık Yunus Ahmet'in patlayıcı ve silahları Rudi Hüseyin adlı PKK'lı bir terörist aracılığıyla elde ettiği belirtilerek, IKBY'de eylem gerçekleştirmek için terör örgütü PKK'ya teslim edeceğini itiraf ettiği aktarıldı.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!