banner2

Irak'ta facia! Düğünde yangın çıktı 100'den fazla kişi can verdi

Irak'ın Musul kentinde bir düğün salonunda yangın çıktı. Musul’daki düğün salonunda 113 kişinin öldüğü yangında yaralıların sayısı 500’e yükseldi. Yerel medyaya yansıyan bilgilere göre yangın, düğünde atılan havai fişekler sebebiyle çıktı.

Dünya 27.09.2023, 07:31 27.09.2023, 11:13
Abone ol

Irak’ın Musul kentinde bir düğün salonunda havaya atılan havai fişekler sebebiyle yangın çıktı. Çıkan yangında 100'den fazla kişi hayatını kaybetti. 500'den fazla da yaralı var.

Musul Sağlık Dairesi Müdür Yardımcısı Ahmed Hamdani, yerel medyaya yaptığı açıklamada, Musul’un Hamdaniye ilçesinde düğün salonundaki yangında 100 kişinin öldüğünü 500 kişinin yaralandığını söyledi.

YANGININ ÇIKIŞ NEDENİ BELLİ OLDU

Havai fişekler nedeniyle çıktığı bilgisi basına yansıyan yangın esnasında düğün salonunda 800 kişinin bulunduğu öğrenildi. Yangın bölgesine çevre illerden çok sayıda itfaiye ekibi ve ambulans sevk edilirken, İçişleri Bakanı Abdulemir Şammari’nin de bölgeye gideceği duyurulmuştu.

GELİN VE DAMAT DANS EDERKEN YANGIN ÇIKTI

Gelin ve damadın dans ettiği esnada çıkan yangın görüntüleri sosyal medyaya da yansımıştı. Görüntülerde insanların panik içinde sağa sola koşuşturdukları yer almıştı.

BÖLGEDEKİ TÜM HASTANELER ALARM DURUMUNDA

Irak Başbakanı Muhammed Şiya es-Sudani, yetkililere acil duruma geçmesi için talimat verdi. Bölgedeki tüm hastaneler de alarm durumuna geçti. Yangının havai fişeklerden çıktığı ve salonun çatısından tüm binaya yayıldığı belirtiliyor.

TÜRKİYE'DEN TAZİYE MESAJI

Dışişleri Bakanlığı, Irak'ın Musul kentinde meydana gelen yangında hayatını kaybedenler ve yaralılar için taziye ve geçmiş olsun mesajı yayımladı.Bakanlıktan yapılan açıklamada şunlar kaydedildi; Irak’ta Musul’un Hamdaniye ilçesinde dün akşam (26 Eylül) bir düğünde meydana gelen yangın nedeniyle 100’ün üzerinde kişinin hayatını kaybettiği ve 500 civarında kişinin yaralandığı büyük üzüntüyle öğrenilmiştir. Bu elim hadise nedeniyle hayatını kaybedenlere taziyelerimizi sunuyor; yakınlarına başsağlığı, yaralılara acil şifalar diliyoruz." ifadelerine yer verildi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!