Yandex Metrica

İnsanlar uyurken katledildi! Katliamcı İsrail yine okul vurdu: Çok sayıda ölü ve yaralı var

İsrail, Gazze'deki Nuseyrat Mülteci Kampı'nda yerinden edilenlerin sığındığı bir okulu bombaladı. İlk belirlemelere göre; en az 39 kişi hayatını kaybetti, onlarca yaralı var.

Dünya

06.06.2024, 17:12

Dünyanın gözü önünde eşi benzeri görülmemiş bir soykırıma imza atan İsrail ordusu sivilleri hedef almaya devam ediyor.

Bebek katili Netanyahu'nun acımasız ve zorba ordusu, Nusayrat Mülteci Kampı 2. bölgesinde onlarca yerinden edilmiş insanın barındığı bir okulu bombalayarak korkunç bir katliam gerçekleştirdi ve insanlar uyurken öldürüldü. İlk belirlemelere göre 39 kişinin öldüğü, onlarca kişinin yaralandığı bildirildi. 

Kendi kendine soğuyan nükleer santral: İki reaktörün fişini çekip beklemeye başlayınca... Kendi kendine soğuyan nükleer santral: İki reaktörün fişini çekip beklemeye... Haberi Görüntüle

ONLARCA ÖLÜ VE YARALI VAR

Gazze'deki hükümetin medya ofisinin Telegram hesabından yapılan yazılı açıklamada, saldırı sonucu ölen 39 kişinin cenazesinin Aksa Şehitleri Hastanesi'ne ulaştığı, onlarca yaralının getirildiği kaydedilen açıklamada, kapasitesinin üç katı yaralı ve hastalarla dolduğu vurgulandı. Hastaneye ölü ve yaralıların getirilmeye devam edildiğine dikkat çekildi.

Bulgaristan'daki dev yangın sınırımıza yaklaştı: Ekipler bölgede! Bulgaristan'daki dev yangın sınırımıza yaklaştı: Ekipler bölgede! Haberi Görüntüle

SOYKIRIM SUÇU İŞLENİYOR

Telegram'dan yapılan açıklamada İsrail'in bu katliamları yaparak soykırım suçu işlemesi kınandı. Açıklamanın devamında 7 Ekim 2023 yılından bu yana terör devletinin yanında saf tutan Amerika'nın İsrail'in yanında durması, silah ve askeri destek vererek bu soykırımın devamına yeşil ışık yakması da kınandı.

ABD Başkan Yardımcısı ve Başkan Adayı Harris'ten Trump'a zehir zembelek sözler: Nasıl bir tip olduğunu biliyorum! ABD Başkan Yardımcısı ve Başkan Adayı Harris'ten Trump'a zehir zembelek... Haberi Görüntüle

SORUMLU İSRAİL-AMERİKA

İnsanlığa ve uluslararası hukuka karşı işlenen bu suçlardan tamamen İsrail'in ve Amerikan yönetiminin sorumlu tutulduğu açıklamada, tüm dünyaya bu suçları ve Gazze Şeridi'ne yönelik İsrail-Amerikan saldırılarını kınamaları çağrısında bulunuldu.

Çığ altında kalmıştı! Kayıp dağcı tam 22 yıl sonra bulundu! Çığ altında kalmıştı! Kayıp dağcı tam 22 yıl sonra bulundu! Haberi Görüntüle

''İSRAİL'E BASKI YAPI'' ÇAĞRISI

Söz konusu açıklamada, uluslararası toplum ile Birleşmiş Milletler ve tüm uluslararası kurum ve kuruluşlardan, Gazze Şeridi'nde sivillere, çocuklara ve kadınlara yönelik soykırımı durdurması için İsrail'e baskı yapmaları istendi. Açıklamada ayrıca uluslararası topluma, Gazze Şeridi'nde sivillere yönelik bu günlük katliamlara ve soykırıma katılan İsrailli ve Amerikalı savaş suçlularını yargılamaları çağrısında bulunuldu.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0

Yorumlar (0)

Recep KIYATSIL

TRHaber.com - Dünya


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading