Yandex Metrica

Sitede Ara

İngiltere'yi kasıp kavuran Tottenham Turks adlı çetenin lideri, Moldova'da düzenlenen silahlı saldırıda hayatını kaybetti

İngiltere'yi kasıp kavuran Tottenham Turks adlı çetenin lideri, Moldova'da düzenlenen silahlı saldırıda hayatını kaybetti

Londra'da adından sıkça söz ettiren 'Tottenham Turks' adlı çetenin elebaşı İzzet Eren, Moldova'nın başkenti Kişinev'de uğradığı silahlı saldırı sonucunda hayatını kaybetti.

Dünya

11.07.2024, 12:27

İngiltere’nin başkenti Londra’da faaliyet gösteren Türk çetesi ‘Tottenham Turks’un elebaşı İzzet Eren silahlı saldırıda öldürüldü. Eren, Moldova'nın başkenti Kişinev'de bir kafede otururken, kendisine 7 kez ateş edildi.

Kasklı motor kullanan saldırgan, Eren'e üçü başına isabet eden yedi kurşun sıktıktan sonra olay yerinden uzaklaştı. Tottenham Turks lideri Eren, olay yerinde hayatını kaybetti.

Merih Demiral'ın sevincini hazmedemediler: Almanya'dan bir skandal karar daha Merih Demiral'ın sevincini hazmedemediler: Almanya'dan bir skandal karar daha Haberi Görüntüle

2019 YILINDA TÜRKİYE'DE HAPİSTEN KAÇMIŞTI

41 yaşındaki Eren, 1990’larda uyuşturucu suçları nedeniyle Londra’da hüküm giymiş, sınır dışı edildikten sonra tekrar Londra'ya dönmüş, 2015 yılında dolu bir tabanca ve makineli tüfekle bir saldırıdan hemen önce yakalanmıştı.

Eren’le birlikte yargılanan Gökay Soğucaklı da beş buçuk yıl hapis cezası aldı. Toplam 21 yıl hapis cezasına çarptırılan İzzet Eren, 2019 yılında Türkiye’ye iade edildi ancak bir ay sonra hapisten kaçtı.

26 Mayıs 2022’de Moldova’da yakalanan Eren’in İngiltere’nin iade istemine rağmen serbest kalması dikkat çekmişti.

Habere Tepki Ver

0

0

1

0

0

0

0

0

Hakan ULUDAĞ

TRHaber.com - Dünya


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading