banner2

İngiltere yeni sağlık bakanı Therese Coffey sosyal medyada linç edildi

İngiltere'nin yeni Sağlık Bakanı Therese Coffey sosyal medyada linç edildi. Alkol, sigara ve karaoke tutkusuyla tanınan Coffey, İnglizlerin sağlık sistemine yönelik endişelerini had safhaya çıkardı.

Dünya 07.09.2022, 18:07 07.09.2022, 18:43
Abone ol

Kraliçe 2. Elizabeth tarafından görevine atanan Liz Truss, yeni kabinesini açıkladı. Yeni Sağlık Bakanı ve Başbakan Yardımcısı olarak atanan Therese Coffey, sosyal medyada gündem oldu. Sosyal medya kullanıcıları Coffey'i futbol ve bira tutkusu dolayısıyla topa tuttu.

SOSYAL MEDYADA LİNÇ EDİLDİ: 'TANRI YARDIMCIMIZ OLSUN'

Liz Truss'un yakın arkadaşı olan 50 yaşındaki Coffey, İngiliz kamuoyunda futbol, bira ve karaoke sevgisi ile tanınıyor. Coffey'nin elinde puro ve alkol ile görüntüleri sosyal medyada yoğun tepki aldı. 

Coffey'nin görüntülerine yapılan yorumlarda 'Tanrı yardımcımız olsun', 'Tam da daha kötüye gidemeyiz derken...' 'Bu yürüyen sağlık abidesi bizim Sağlık Bakanımız mı?' gibi ifadeler yer aldı.

'ROL MODEL DEĞİLİM'


Yeni Sağlık Bakanı Coffey, sosyal medyada kendisine yöneltilen eleştrile cevap verdi. Coffey rol model olmadığını söylerken vatandaşın İngiltere'de zaten iflas etmek üzere olan sağlık sistemine dair endişeleri arttı. 


50 yaşındaki Coffey'nin sapkınlığa karşı geleneksel evliliği destekleyen, kürtaj karşıtı koyu bir Katolik olmasıyla biliniyor. Coffey, Emeklilik ve Çalışma Bakanlığı yaptığı dönem yayınlanan röportajlarda engelli ölümlerini gizlemiş ve büyük tepki görmüştü.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!