banner2

İngiltere'den Ukrayna çıkışı! 'Putin barbalık eşiğini çoktan aştı'

İngiltere Başbakanı Boris Johnson, Putin'in sivilleri ve sığınakları bombaladığını ifade ederek, 'barbarlığın eşiğini çoktan aştığını' belirtti.

Dünya 24.03.2022, 15:02 24.03.2022, 16:46
Abone ol
İngiltere'den Ukrayna çıkışı! 'Putin barbalık eşiğini çoktan aştı'

İngiltere Başbakanı Boris Johnson, G7 ve NATO toplantısı öncesi açıklamada bulundu. 

NATO için bir araya gelen liderlerin Rusya üzerindeki baskıyı artırmak için konuşacaklarını belirten Johnson, Putin'e barbar dedi. 

JOHNSON PUTİN'E BARBAR DEDİ 

Johnson açıklamasında, "Bugün değineceğim nokta şu: (Putin) davranışlarıyla barbarlığın eşiğini çoktan aştı. İnsanlar kimyasal, biyolojik, taktik nükleer silahlar ya da her neyse yeni kırmızı çizgilerden bahsediyor. Benim için kırmızı çizgi çoktan aşıldı. O, ayrım gözetmeksizin sivil merkezleri bombalıyor. Tamamen masum topluluklarda çok sayıda can kaybına neden oluyor." ifadelerine yer verdi. 

DAHA FAZLA YAPTIRIM MASADA 

Putin üzerindeki baskının artırılması için ekonomik yaptırımlardan daha fazlasına ihtiyaç duyulduğunu belirten Johnson,  "Nakit rezervlerine ek olarak, örneğin altın rezervlerini kullanmasını engellemek için daha fazlasını yapabilir miyiz? SWIFT'e yaptırım uygulamak için daha fazla ne yapabiliriz?" diye konuştu. 

'UKRAYNALILARA ASKERİ DESTEK VERMELİYİZ'

Ukraynalılara askeri desteğin verilmesi için daha fazla çalışma yapılması gerektiğine dikkat çeken Johnson, Geçen ay ortaya çıkan en büyük şey, dünyanın artık bildiği büyük gerçek, Ukrayna halkının ülkeleri için savaşacağı. Ülkelerine inanıyorlar, seviyorlar. Onu savunacaklar. Bu, bir ay önce gerçekten bilmediğimiz bir şeydi. Şimdi kesinlikle net." sözlerini kaydetti. 

'BASKIYA DEVAM ETMELİYİZ'

Diğer yandan Johnson dünyanın Ukrayna'da bir çözüm görmesini istediğini belirterek, Herkes Putin'in geri çekilip giriştiği bu inanılmaz, barbarca katliamı durdurmasını umuyor. Ancak bunu yapmanın tek yolunun büyük bir birlik içinde olmak olduğunu düşünüyoruz. Uyguladığımız baskıya devam etmeli ve artırmalıyız." ifadelerini kullandı. 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!