banner2

İngiltere'den Rusya'ya nükleer silah uyarısı: Cevapsız kalmaz

İngiltere Dışişleri Bakanı James Cleverly, "Putin'in stratejik hataları Rusya'ya zarar veriyor" dedi. Cleverly, nükleer saldırı olasılığına da değindi. Cleverly, "Kaçınılmaz olarak, dünyanın herhangi bir yerindeki herhangi bir ülke tarafından nükleer silahların kullanılması yanıtsız kalmaz." dedi.

Dünya 05.10.2022, 12:48
Abone ol
İngiltere'den Rusya'ya nükleer silah uyarısı: Cevapsız kalmaz

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in Ukrayna'da nükleer silah kullanma ihtimaline ilişkin söylemine İngiltere'den yanıt geldi.

'PUTİN HATALAR YAPIYOR'

İngiltere Dışişleri Bakanı James Cleverly, Putin'in hatalar yaptığını savundu.

Cleverly, nükleer silahların herhangi bir şekilde kullanılmasının sonuçlara yol açacağını söyledi.

'NÜKLEER SİLAH KULLANIMI YANITSIZ KALMAZ'

İngiltere'nin Rusya'nın taktik nükleer silah kullanmasına nasıl tepki vereceği sorulduğunda Cleverly, ayrıntıya giremeyeceğini ancak bir yanıtın söz konusu olabileceğini ifade etti.

Cleverly, "Kaçınılmaz olarak, dünyanın herhangi bir yerindeki herhangi bir ülke tarafından nükleer silahların kullanılması yanıtsız kalmaz." dedi.

'PUTİN'İN HATALARI RUSYA'YI İZOLE ETTİ'

Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov, Moskova'nın Batı tarafından yayılan "nükleer söylemde" yer almak istemediğini anlatmıştı.

Reuters'ın haberine göre, İngiliz Bakan, "Putin'in yaptığı stratejik hataların Rusya'ya zarar verdiğini ve onu küresel olarak giderek daha fazla izole ettiğini" öne sürdü.

'UKRAYNA'YI DESTEKLEMEYE DEVAM EDECEĞİZ'

"Stratejik hatalar dizisinin durması gerektiğini açıkça belirtmeliyiz." diyen James Cleverly, "Ukraynalıları anavatanlarının savunmasında desteklemeye devam edeceğiz ve uluslararası kural ve normlar için ayağa kalkacağız." şeklinde konuştu.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!