banner2

İngiltere'de şoke eden olay! Rus oligarkın esrarengiz ölümü

Rusya Ukrayna savaşı 8. gününde devam ederken İngiltere'den esrarengiz bir ölüm haberi geldi. Harekatın ardından Rusya'ya ve Rus iş insanlarına ağır yaptırımlarda bulunan İngiltere'de yaşayan Ukrayna doğumlu Rus oligark Mikhail Watford İngiltere'nin Surrey kentindeki evinde ölü bulundu.

Dünya 03.03.2022, 11:21 03.03.2022, 11:21
Abone ol
İngiltere'de şoke eden olay! Rus oligarkın esrarengiz ölümü

Ukrayna doğumlu iş insanı ve Rus oligarkı Mikhail Watford dün  İngiltere’nin Surrey kentindeki evinde ölü bulundu ve Rusya Ukrayna savaşı yaşanırken bir anda manşetlerde ilk sırada yer aldı.

RUS OLİGARKLARA UYGULANAN YAPTIRIMLAR SONRASI 

66 yaşındaki Mikhail Watford’un ölümü tam da Rus oligarklara uygulanan yaptırım haberlerinin ortasında ve Boris Johnson’ın bu konuda yaptığı sert açıklamaların arasında gelerek birçok soru işaretine sebep oldu.Polisin yaptığı açıklamaya göre iş insanının cesedini pazartesi günü bahçıvanı buldu. Bahçıvan evin garajına girdiğinde Watford’un cesediyle karşılaştı.

'ŞÜPHELİ ÖLÜM'

Watford’un ölümü polis kayıtlarına ‘açıklanamaz ölüm’ olarak geçerken ‘şüpheli ölüm’ ifadesi kullanılmadı. Bu da oligarkın öldürülmediği ancak intihar etmiş olabileceği yorumları yapılmasına sebep oldu.

200'Lİ YILLARIN BAŞINDA ADINI DEĞİŞTİRDİ

2000'li yılların başında İngiltere'ye yerleşen ve Mikhail Tolstosheya olan ismini Mikhail Watford olarak değiştiren iş insanı servetini, sahip olduğu petrol rafinerisi ve doğal gaz şirketi sayesinde elde etti. Sovyet Rusya döneminde doğan Watford o günlerde SSCB toprağı olan Ukrayna'da dünyaya gelmişti.

Watford'un yaşadığı ve aynı zamanda hayatını da kaybettiği evi İngiltere'nin ve Surrey şehrinin en pahalı yapılarından biri olarak değerlendiriliyor ve yaklaşık değeri tam 18 milyon pound.

ÖLÜM NEDENİ ARAŞTIRILIYOR

66 yaşındaki 3 çocuk babası Watford, servetini Ukrayna'daki petrol rafinerilerinden elde etmişti ve İngiltere'ye taşındıktan sonra bir emlak firması kurdu. Polis, hedef listesinde olabileceği korkusuyla ölümü “son derece ciddiyetle” araştırıyor. Rusya'dan İngiltere'ye göç eden birçok Rus vatandaşı var.

'ÖLÜMÜNÜN ZAMANLAMASI VE UKRAYNA İŞGALİ TESADÜFİ DEĞİL'

Bir aile dostu şunları söyledi: “Akıl sağlığı Ukrayna'daki durumdan etkilenmiş olabilir. Ölümünün zamanlaması ve Ukrayna'nın işgali kesinlikle tesadüf değil. Onun ölümü çok fazla soruyu beraberinde getiriyor. Birleşik Krallık'taki Rus vatandaşlarının ve ortaklarının diğer tüm şüpheli ölümlerinden sonra, Mikhail’in ölümüyle ilgili spekülasyonların olması çok doğal."

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!