İngiltere'de hava yolu sektörü bitmek üzere! Personel yetersizliği seferleri iptal ettiriyor

İngiltere'de koronavirüs önlemleri kaldırılsa da etkileri hala devam ediyor. Önde gelen hava yolu şirketleri salgın izinleri sebebiyle personel bulamadığı için uçuşlarını art arda iptal etmeye başladı.

Dünya 06.04.2022, 15:15 06.04.2022, 17:56
Abone ol
İngiltere'de hava yolu sektörü bitmek üzere! Personel yetersizliği seferleri iptal ettiriyor

İngiltere Kovid-19 önlemlerini kaldırsa da verilen izinler sebebiyle çok sayıda çalışanın izinli olması sonucu ülkenin ileri gelen hava yolu şirketleri uçuşlarını iptal etmeye başladı. 

ONLARCA SEFER İPTAL EDİLDİ 

British Airlines, bugün Londra'nın en büyük havalimanı olan Heathrow'dan kalkmasının planlandığı 78 uçuşu, easyJet firması da Gatwick Havalimanı'ndan kalkması planlanan 30 uçuşu iptal ettiğini bildirdi. 

İptal edilen seferler arasında, Amsterdam, Krakow, Bologna ve Berlin uçuşları da var. 

PASKALYA ÜSTÜ HAVALİMANLARI KALABALIK

Paskalya sebebiyle uçuşların yoğun olduğu İngiltere'de havalimanında seferlerini bekleyen yolculara, "uçuşların salgın nedeniyle çalışabilecek personel yetersizliği sonucu gerçekleştirilemediği" ifadesiyle açıklama yapılıyor. 

İngiltere'nin bir diğer önde gelen hava yolu firması easyJet, geçen hafta sonu 222 tane uçuşunu iptal ettiğini duyurmuştu. 

Firmadan yapılan açıklamada, "Avrupa genelinde yüksek COVID-19 oranlarının bir sonucu olarak, tüm işletmeler gibi EasyJet çalışanları arasında da hasta olan çalışan sayısı yüksek seyrediyor" ifadelerine yer verildi. 
 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!