Yandex Metrica

İngiltere Başbakanı Truss: Yeni yöneticimiz Kral 3. Charles

İngiltere Başbakanı Truss: Yeni yöneticimiz Kral 3. Charles

İngiltere Başbakanı Truss yaptığı açıklamada "Yeni yöneticimiz Kral 3. Charles" ifadelerini kullandı.

Dünya

23.01.2024, 19:47

İngiltere Başbakanı Liz Truss', Kraliçe 2. Elizabeth'in önelimi sonrası yaptığı açıklamada "Yeni yöneticimiz Kral 3. Charles" ifadelerini kullandı. Truss, "Kraliçe Elizabeth hayatını ülkesine adadı, hep bizim yanımızda oldu" dedi. "Yeni yöneticimiz Kral 3. Charles" açıklamasını yapan, Truss, "yeni Kralımız 3. Charles ile yeni bir döneme giriyoruz" ifadelerini kullandı. İngiltere Kraliçesi 2. Elizabeth'in ölümünün ardından 73 yaşındaki oğlu Charles tahta geçerek İngiltere Kralı oldu.

72 milyonluk bir dev doğuyor: Emperyalistlerin çanına ot tıkayan hamle 72 milyonluk bir dev doğuyor: Emperyalistlerin çanına ot tıkayan hamle Haberi Görüntüle

CHARLES NASIL ANILACAK?

Prens Charles öncelikle hangi isimle anılmak istediğine karar verecek. Kral 3. Charles olarak mı anılacak yoksa bambaşka bir isim mi alacak bunu kendisi belirleyecek. Örneğin, büyükbabası 6. George’un ismi Albert’ti ancak tahta ortanca isimlerinden biriyle geçti. Charles dört isminden herhangi birini seçebilir ki bunlar; Charles, Philip, Arthur, George. Yalnızca onun değil oğlunun ünvanı da değişecek.

Veliaht Prens haline gelecek olan William, babasına ait olan Galler Prensi ünvanını otomatik olarak almıyor. Ancak yine babasına ait olan Cornwall Dükü ünvanını hemen alacak. Eşi Catherine de Cornwall Düşesi unvanına erişecek.

Nepal'de durum kritik: Yolcu otobüsleri nehre düştü, tüm yolcular kayıp! Ölü sayısı artıyor Nepal'de durum kritik: Yolcu otobüsleri nehre düştü, tüm yolcular kayıp!... Haberi Görüntüle

KRAL 3. CHARLES KİMDİR?

İngiltere Kraliçesi 2'nci Elizabeth ile Edinburgh Dükü Prens Philip'in dört çocuğunun en büyüğü, İngiltere tahtının ilk varisi, Prens Charles Philip Arthur George Mountbatten. Prens Charles olarak tanınıyor. 14 Kasım 1948'de, Londra'da, Buckingham Sarayı'nda doğdu. Annesi 6 Şubat 1952'de tahta geçtiğinde Charles daha dört yaşındaydı. Eğitimine 7 yaşındayken, Hill House School'da başladı. Cambridge Üniversitesi‘nde antropoloji, arkeoloji ve tarih okudu, 1970'de mezun oldu.

Gözler Amerika'nın üzerinde! Donald Trump suikastı dünyada nasıl yankılandı? Gözler Amerika'nın üzerinde! Donald Trump suikastı dünyada nasıl yankılandı? Haberi Görüntüle

DIANA İLE 15 YIL

1976'ya kadar Kraliyet donanmasında ve hava kuvvetlerinde görev yaptı. 29 Temmuz 1981'de Diana Spencer yani Lady Di ile evlendi. St Paul's Katedrali'nde, dünya liderlerinin de davetli olduğu tören canlı yayınlandı. Dünyanın dört bir yanında yaklaşık bir milyar kişi töreni izledi. Galler Prensesi olan Diana, İngiltere'nin müstakbel kraliçesi olarak görülüyordu. Charles-Diana çiftinin William ve Harry adlarında iki oğlu dünyaya geldi. Çift, 28 Ağustos 1996'da boşandı.

Yunanistan'dan dikkat çeken Türkiye açıklaması: 'Gelecek nesillere borcumuzdur' Yunanistan'dan dikkat çeken Türkiye açıklaması: 'Gelecek nesillere borcumuzdur' Haberi Görüntüle

ANNESİ VASİYET ETMİŞTİ

Bundan yaklaşık bir yıl sonra da Lady Di Fransa'nın başkenti Paris'te paparazziler tarafından takip edildiği sırada geçirdiği trafik kazasında hayatını kaybetti. Prens Charles, 9 Nisan 2005'de Camilla Parker Bowles ile evlendi. Kraliçe 2'nci Elizabeth, bu yıl tahta geçişinin 70'inci yıl dönümünde yayınladığı mesajda, Prens Charles'ın kral olması halinde eşi Camilla'nın da 'kraliçe' olmasını istediğini duyurmuştu.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading