banner2

İngiltere Başbakanı Johnson'ın kabinesinde değişiklik: Kimler görevden alındı?

İngiltere'de Başbakan Boris Johnson, A takımında değişiklik yaparken, bazı isimlerin görevden alınması sürpriz olmadı.

Dünya 15.09.2021, 17:32
Abone ol
İngiltere Başbakanı Johnson'ın kabinesinde değişiklik: Kimler görevden alındı?

İngiltere'de Başbakan Boris Johnson'ın kabinede yaptığı değişiklik konuşulurken, kabineden çıkarılan isimlerin bazıları sürpriz olmadı.

Sky News'un haberine göre, Johnson üst ekibini değiştirirken, bazı isimlerin görevden alınması şaşırtmadı.

DEĞİŞEN BAKANLIKLAR

Kovid-19 salgınının ortasında eğitimden sorumlu bakan olarak görev yapan Gavin Williamson, zor geçen 18 ayın sonunda görevden alındı. Williamson, Twitter hesabından daha önce paylaştığı bir gönderide, eğitimden sorumlu sekreter olarak görev yapmış olmasını ayrıcalık olarak tanımlamış ve eğitimde önderlik ettiği dönüşümsel reformlardan gurur duyduğunu belirtmişti.

Diğer taraftan adalet bakanı olarak görev yapan Robert Buckland'ın ise görevden alınması, beklenmedik bir gelişme olarak karşılandı. Sky News'a göre, Buckland'ın görevden alınması Başbakan Johnson'ın bu görevi başka biri, belki de şu anki Dışişleri Bakanı Dominic Raab'ın yapmasını istiyor olması anlamına geliyor olabilir. 

Konuttan yapılan açıklamaya göre, yerel yönetimlerden sorumlu bakan, role hizmet etmenin "büyük bir ayrıcalık" olduğunu ifade eden bir tweet attı ve kabinede kendisine başka bir görev verilmediğini öne sürerek "yapabildiğim her şekilde başbakanı ve hükümeti desteklemeye devam edeceğim" ifadelerini kullandı.
 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!