banner2

İngiltere Başbakanı Boris Johnson Çankırı'nın neresinden?

İngiltere Başbakanı Boris Johnson, görevinden istifası ile gündemde yerini aldı. Osmanlı İmparatorluğu'nun son Dahiliye Nazırı Ali Kemal'in torunu olan Boris Johnson'ın nereli olduğu merak edildi. Bu haber üzerine vatandaşlar da internette "İngiltere Başbakanı Boris Johnson Çankırı'nın neresinden?" araması yapmaya başladı. Peki İngiltere Başbakanı Boris Johnson Çankırı'nın neresinden?

Dünya 07.07.2022, 12:17 07.07.2022, 12:19
Abone ol
İngiltere Başbakanı Boris Johnson Çankırı'nın neresinden?

İngiltere Başbakanı Boris Johnson'ın dedesi, Damat Ferit Paşa hükümetlerinde Maarif (Eğitim) ve Dahiliye Nazırlığı (İçişleri Bakanlığı) görevini yapan Ali Kemal'dir. Ali Kemal'in babası Ali Rıza Efendi ise 1813 tarihinde Çankırı'da doğdu. İngiltere Başbakanı Boris Johnson'ın istifası gündeme gelince Johnson'ın Çankırı'nın neresinden olduğu en çok arananlar arasına girdi. Peki İngiltere Başbakanı Boris Johnson Çankırı'nın neresinden?

İNGİLTERE BAŞBAKANI BORIS JOHNSON ÇANKIRI'NIN NERESİNDEN?

Boris Johnson, öldürülen Osmanlı İmparatorluğu'nun son Dahiliye Nazırı (İçişleri Bakanı) Ali Kemal'in torunu Stanley Johnson'ın oğludur. Damat Ferit Paşa hükümetlerinde Maarif (Eğitim) ve Dahiliye Nazırlığı yapan Ali Kemal'ın babası Hacı Ahmet Rıza Efendi, 1813 yılında Çankırı'nın Kalfat köyünde doğdu.

Kısacası İngiltere Başbakanı Boris Johnson'ın dedesinin babası Çankırı'nın Orta ilçesine bağlı Kalfat köyündendir.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!