banner2

İngiltere 7 ülkeyi daha 'yeşil' listeye ekledi

İngiltere, geri dönüşlerde karantina kuralının uygulanmadığı "yeşil ülkeler" listesine, Almanya, Avusturya, Slovenya, Slovakya, Letonya, Romanya ve Norveç'i ekledi. Türkiye ise hala kırmızı listede.

Dünya 05.08.2021, 01:47
Abone ol
İngiltere 7 ülkeyi daha 'yeşil' listeye ekledi

İngiltere Ulaştırma Bakanlığı, koronavirüs salgınıyla mücadele kapsamında oluşturduğu ve "trafik ışığı sistemi" adını verdiği seyahat listesinde yeni bir güncelleme daha yaptı.

Bu listeye göre, Birleşik Arap Emirlikleri (BAE), Katar, Hindistan ve Bahreyn, İngiltere'ye gelecek İngiliz vatandaşları ve İngiltere'de oturum iznine sahip kişilere otelde zorunlu karantinanın uygulandığı kırmızı listeden, "sarı listeye" alındı.

7 ÜLKE 'YEŞİL' LİSTEYE DAHİL EDİLDİ

Almanya, Avusturya, Slovenya, Slovakya, Letonya, Romanya ve Norveç ise "yeşil listeye" alındı. Bu ülkelerden İngiltere'ye gelen yolcular zorunlu karantina uygulamasına takılmadan ülkeye giriş yapabilecek. Fakat bu ülkelerden gelecek olan kişilerin, yola çıkmadan önce ve varıştan iki gün sonra test yaptırma zorunluluğu sürüyor.

TÜRKİYE 'KIRMIZI' LİSTEDE KALDI

Bunun yanı sıra, Fransa'dan İngiltere'ye gelen çift doz aşılılar ve 18 yaşından küçükler de karantinaya uygulamasına sokulmayacak.

Meksika, Gürcistan, Mayotte Adası ve Fransa'nın denizaşırı topraklarından La Reunion Adası kırmızı listeye alınırken, Türkiye de kırmızı listede kalmaya devam ediyor.

Seyahat listesindeki güncellemenin pazar gününden itibaren geçerli olacağı duyuruldu.

KARANTİNA ÜCRETİ 2 BİN 285 STERLİNE ÇIKARILDI

Kırmızı listede yer alan ülkelerden gelen kişilerin, bedelini kendileri ödeyerek 10 gün havalimanı yakınlarındaki otellerde kalmaları gerekmekte.

Seyahat listesinde yapılan son güncellemeye göre, daha önce 1750 sterlin ödenen zorunlu otel karantinası ücretleri ise 12 Ağustos tarihinden itibaren 2 bin 285 sterline çıkarıldı.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!