banner2

İngiliz sağlık sistemi çöküyor! 90 yaşındaki kadın 40 saat ambulans bekledi

İngiltere'de sağlık sisteminin vehametini gösteren bir olay yaşandı. 90 yaşındaki kadının düşme nedeniyle çağırdığı ambulansın 40 saat sonra geldiği ortaya çıktı. Skandal bununla sınırlı değil. Aynı bölgede başka bir vakanın ise 15 saat boyunca ambulans beklediği öğrenilirken İngiliz sağlık sistemi yeniden eleştiri oklarının hedefi oldu.

Dünya 20.08.2022, 18:45 20.08.2022, 18:46
Abone ol
İngiliz sağlık sistemi çöküyor! 90 yaşındaki kadın 40 saat ambulans bekledi

İngiltere'de sağlık sistemi her geçen gün kötüleşiyor. 

Sık sık personel açığı, yetersiz ve kalitesiz hizmet kapasitesiyle eleştirilen Ulusal Sağlık Sistemi bu defa büyük bir skandal patlak verdi. 

90 YAŞINDAKİ KADIN 40 SAAT AMBULANS BEKLEDİ

Cornwall bölgesinde meydana gelen olayda 90 yaşındaki bir kadının 40 saat boyunca ambulans beklemesi ülkede infial yarattı.

Bölgede yaşayan Stephen Syms’in 90 yaşındaki annesi, geçtiğimiz pazar günü düşünce ambulansa haber verildi. Beklenen ambulans, salı günü geldi.

'SİSTEM TAMAMEN BOZULMUŞ, GÖZDEN GEÇİRİLMESİ GEREK'

Yaklaşık 40 saat ambulans beklemek zorunda kaldıklarını belirten Syms, “90 yaşında annemle sıkıntı içinde oturup durumunun ne olduğunu bilmeden beklediğimiz için çok üzüldük. Sistem tamamen bozulmuş, gözden geçirilmesi gerek.” dedi.

Syms annesinin daha sonra ambulansla Royal Cornwall Hastanesi'ne götürüldüğünü söyledi.

YAŞLI KADIN AMBULANSTA DA 20 SAAT BEKLETİDLİ

Royal Cornwall Hastanesi'ne götürülen kadının, 20 saat boyunca araçta kaldığı öğrenildi.

Burada bir süre bekletildikten sonra annesine kalça kırığı teşhisi konulduğunu ve ameliyat olması gerektiğini ifade etti.

BİR BAŞKA SKANDAL 

Aynı bölgede yaşayan başka bir kadın ise 87 yaşındaki babasının geçtiğimiz pazartesi günü düşmesi sonucu çağırdıkları ambulansı 15 saat beklemek zorunda kaldıklarını açıkladı.

87 yaşındaki adamın ambulans beklerken derme çatma bir sığınağa bırakıldığı bildirildi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!