banner2

İmran Han ve destekçileri İslamabad'a yürüyor!

Pakistan eski Başbakanı İmran Han ve destekçilerinin Lahor'dan başkent İslamabad'a yürüyüşü başladı. 4 Kasım'da İslamabad'a varması beklenen İmran Han'ı başkentte 13 bin polis bekliyor.

Dünya 28.10.2022, 16:22 28.10.2022, 17:53
Abone ol

Pakistan eski Başbakanı İmran han "Gerçek Özgürlük Yürüyüşü" Lahor'dan başkent İslamabad'a yürüyüş düzenledi. Lahor'daki Liberty Chowk'tan başlayan uzun yürüyüş, Ferozepur Yolu, Icchra, Azadi Chowk, Mozang, Data Darbar tarafı ve Muridke'den geçecek. Kamonki, Gujranwala, Daska, Sumbrial, Lala Musa, Khariyan, Gujjar Khan ve Rawalpindi'den sonra federal başkentte son bulacak.

Pakistan eski Başbakanı İmran Han

BİNLERCE KİŞİ İMRAN HAN İLE BAŞKENTE YÜRÜYOR

Lahor'da binlerce destekçisiyle bir araya gelen İmran Han Lahor'dan başkent İslamabad'a kadar yürüyecek. İmran Han'ın destekçileri "ithal hükümetin kabul edilemeyeceğini" söyleyerek hükümet karşıtı sloganlar attı. 

'YAĞMACILARDAN VE HIRSIZLARDAN KORUMAK İÇİN'

Lahor'da partililerine seslenen Han, büyük yürüyüşün Pakistan'ı yağmacılaran ve hırsızlardan korumak için yapıldığını söyledi. Destekçilerinden provokasyonlara karşın barışçıl olmalarını istedi. 

ÜLKENİN DÖRT BİR YANINDAN İMRAN HAN DESTEKÇİLERİ GELİYOR

Lahor'daki Pakistanlıların yanı sıra Pakistan'ın çeşitli şehirleirinden İmran Han destekçileri Başkent İslamabad'a gitmek üzere harekete geçti. İmran Han ve destekçilerinin 4 Kasım'da başkente ulaşması planlanıyor. 

İÇİŞLERİ BAKANI "AFYA SALDIRISI" DEDİ

İçişleri Bakanı Rana Sanaullah, herhangi bir "mafya saldırısına" karşı uyardı, Pakistan'ın üst mahkemesi daha önce hükümetfederal başkente uzun yürüyüşünü derhal durdurma emri talebini reddetti.

Pakistan İçişleri Bakanı Rana Sanaullah

13 BİN POLİS İMRAN HAN'I BEKLİYOR

İmran Han, hükümetin erken seçim tarihini açıklamaması sebebiyle yürüyüş yapacağını duyurmuşt ve ardından İslamabad'da güvenlik önlemleri artırılmıştı.  Başkent çevresine 13 bin polis ve çok sayıda gözaltı timi konuşlandırılmıştı. İmran han'ın başkente yaklaşmasıyla  güvenlik görevlilerinin çokn daha artırılması bekleniyor. 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!