banner2

İlham Aliyev'den Cumhurbaşkanı Erdoğan'a BM konuşması için teşekkür: Türkiye her zaman yanımızda

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın BM Genel Kurulu'nda yaptığı açıklamalar dünyanın gündemine oturdu. Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, Erdoğan'ın Karabağ desteği için teşekkür etti.

Dünya 20.09.2023, 01:07 20.09.2023, 01:56
Abone ol
İlham Aliyev'den Cumhurbaşkanı Erdoğan'a BM konuşması için teşekkür: Türkiye her zaman yanımızda

Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Birleşmiş Milletler 78. Genel Kurulu'nda yaptığı açıklamalar nedeniyle kendisine teşekkür etti. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, BM Genel Kurulu'ndaki konuşmasının bir bölümünde Karabağ'da Azerbaycan ile Ermenistan arasındaki gerilime değinerek "Ermenistan tarihi fırsatı yeterince değerlendiremedi, başta Zengezur Koridoru hakkında verilen sözleri yerine getirmesini bekliyoruz" dedi. "Karabağ, Azerbaycan toprağıdır." diyen Erdoğan, "Bunun dışında bir statünün dayatılması kabul edilmeyecek." diye konuştu.

ALİYEV: TÜRKİYE HER ZAMAN OLDUĞU GİBİ BUGÜN DE YANIMIZDA

Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev açıklamasında, "Azerbaycan'a verdiğiniz desteğe teşekkür ederim, her zaman olduğu gibi bugün de kardeş Türkiye bizim yanımızda" ifadelerini kullandı.

"AZERBAYCAN İLE TÜRKİYE ARASINDAKİ SARSILMAZ BİRLİĞİ YENİ BOYUTLARA TAŞIYALIM"

Aliyev açıklamasında şunları söyledi:

"Sevgili kardeşim, BM Genel Kurulu'ndaki konuşmanız sırasında Azerbaycan'a verdiğiniz destek için teşekkür ederim. Her zaman olduğu gibi bugün de kardeş Türkiye, Azerbaycan'ın yanındadır ve haklı çalışmalarımızda bize destek vermektedir.

Azerbaycan ve Türkiye iyi günde de kötü günde de her zaman birliktedir. Uluslararası kuruluşlarda her zaman birbirimizin konumunu savunuruz.

Şuşa deklarasyonuyla ilişkilerimiz stratejik ittifak düzeyine yükseldi. Azerbaycan halkının milli lideri Haydar Aliyev'in kardeşliğimizin simgesi olan "Tek millet, iki devlet" sözünü sürekli hatırlayarak, Azerbaycan ile Türkiye arasındaki sarsılmaz birliği yeni boyutlara taşıyoruz."

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!