İklim aktivistlerinden sıradışı eylem! Van Gogh tablosuna bakın ne yaptılar?

Londra sıradışı bir eyleme ev sahipliği yaptı. Van Gogh sergisine giden iki iklim aktivisti, ellerini yapıştırıcıyla Van Gogh’un tablosuna yapıştırdı.

Dünya 01.07.2022, 10:30 01.07.2022, 10:54
Abone ol

İngiltere’nin başkenti Londra'da sıradışı bie eylem yaşandı.

VAN GOGH TABLOSUNA ELLERİNİ YAPIŞTIRDILAR

Courtauld Gallery'deki Van Gogh sergisine giden iki iklim aktivisti, ellerini yapıştırıcıyla Van Gogh’un tablosuna yapıştırdı.

VAN GOGH'UN 'ÇİÇEK AÇMIŞ ŞEFTALİ AĞAÇLARI' TABLOSU SEÇİLDİ

Aktivistler, eylemleri için Van Gogh’un 1889 tarihli “Peach Trees In Blossom” (Çiçek Açmış Şeftali Ağaçları) tablosunu seçti.

İngiltere hükümetinin yeni fosil yakıt ruhsatlandırma ve üretimini durdurmayı taahhüt etmesini sağlamak amacıyla kurulan iklim aktivisti grup Just Stop Oil grubu üyesi olan 21 yaşındaki Louis McKechnie, daha önce ise geçtiğimiz mart ayında İngiltere Premier Lig ekiplerinden Newcastle ile Everton arasındaki maçta kendisini kale direğine bağlayarak gündeme gelmişti.

'GELECEĞİMİZ İÇİN KORKUYORUZ'

McKechnie, kendisinin ve eylemci arkadaşının tutuklanmasının beklendiğini belirterek, "Bu resme yapışmış durumdayız çünkü geleceğimiz için korkuyoruz. İhtiyacımız olan değişikliği elde etmenin başka bir yolu olsaydı, yapardık. Diğer her şeyi denedik." dedi.

ZİYARETE KAPATILDI

Courtauld Gallery tarafından yapılan açıklamada, söz konusu eylemin öğleden sonra gerçekleştirildiği ifade edilerek, eylem nedeniyle galerinin günün geri kalanında ziyarete kapatıldığı aktarıldı.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!