Yandex Metrica

Sitede Ara

Husiler duyurdu: 'İki gemi ile ABD'ye ait bir destroyeri vurduk'

Husiler duyurdu: 'İki gemi ile ABD'ye ait bir destroyeri vurduk'

Yemen’deki İran destekli Husiler, ABD'ye yönelik yeni bir operasyon yaptıklarını duyurdu. Husiler, Kızıldeniz ve Umman Denizi'nde füze ve insansız hava araçlarıyla (İHA) 2 geminin yanı sıra ABD'ye ait bir destroyeri vurduklarını açıkladı.  

Dünya

17.06.2024, 00:14

İsrail'in Gazze Şeridi'ndeki katliamlarına karşı Kızıldeniz ve Hint Okyanusu'nda ABD, İngiltere ve İsrail'e karşı operasyonlar yürüten Husiler, 3 gemiyi hedef aldıklarını duyurdu. 

Husi Askeri Sözcü Yahya Seri, operasyona ilişkin "El-Mesire" televizyon kanalına açıklamalarda bulundu. Seri, "Kızıldeniz ve Umman Denizi'nde 3 askeri operasyon gerçekleştirdiklerini" belirtti.

Bebek katillerinin Türkiye senaryosuna Dışişleri Bakanlığı'ndan jet cevap: İşlediğiniz suçun hesabını vereceksiniz! Bebek katillerinin Türkiye senaryosuna Dışişleri Bakanlığı'ndan jet cevap: İşlediğiniz suçun... Haberi Görüntüle

ABD DESTROYERİ HEDEF ALINDI

ABD ve İngiltere'ye ait savaş gemilerine operasyonlar düzenlemeye devam eden Husiler, yeni bir açıklama duyurdu. Kızıldeniz'de ABD'ye ait bir destroyerin balistik füzeler ile "Captain Paris" isimli bir geminin de deniz füzeleriyle hedef alındığını kaydeden Seri, Umman Denizi'nde ise "Happy Condor" isimli geminin İHA'larla vurulduğunu aktardı.

İsrail, ABD ve İngiltere'ye yönelik askeri operasyon kararlılığını duyuran Husilerin Sözcüsü, Gazze Şeridi'ne yönelik saldırılar son bulana ve bölgedeki abluka kaldırılana kadar saldırıların devam edeceğini vurguladı.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0

Muhammed Öylek

TRHaber.com - Dünya


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading