Yandex Metrica

Sitede Ara

Hizbullah’tan işgalci İsrail'e saldırı: Askeri üs İHA'larla vuruldu

Hizbullah’tan işgalci İsrail'e saldırı: Askeri üs İHA'larla vuruldu

Lübnan Hizbullahı, soykırımcı İsrail’in kuzeyindeki işgal altında bulunan Ayelet Hashahar'a saldırı düzenledi. Hizbullah, İsrail'e ait 91. Tümen askeri üssüne insansız hava aracıyla (İHA) düzenlenen saldırıda ölü ve yaralı İsrail askerlerinin olduğunu öne sürdü.  

Dünya

23.06.2024, 21:40

Lübnan'daki Hizbullah, soykırımcı İsrail'in işgal ettiği bölgede inşa ettiği bir askeri üssü hedef aldı. Saldırıda ölü ve yaralıların olduğu bildirildi. 

Soykırımcı İsrail'in sürekli taciz saldırıları nedeniyle İsrail-Lübnan sınırında gerilim tırmanıyor. Lübnan Hizbullahı tarafından yapılan açıklamada, İsrail’in kuzeyindeki Ayelet Hashahar'da bulunan 91. Tümen askeri üssüne insansız hava aracıyla (İHA) saldırı düzenlendiği açıklandı.

Açıklamada, saldırıda doğrudan İsrail askerlerinin hedef alındığı aktarılırken, ölü ve yaralıların olduğu iddia edildi. Açıklamada, saldırının Al Khayara kasabasında dün gerçekleştirilen saldırıya misilleme olarak yapıldığı ifade edildi. Hizbullah tarafından paylaşılan görüntülerde de İsrail askerlerinin saldırı anında yaşadığı panik anları yer aldı.

Bir değil, iki değil tam 100 F-16: Çılgın siparişi işte böyle duyurdular! Artık onlar düşünsün Bir değil, iki değil tam 100 F-16: Çılgın siparişi işte... Haberi Görüntüle

“SALDIRIDA 1 ASKER YARALANDI" 

İsrail ordusu ise saldırıda 1 askerin ağır yaralandığını ve hastaneye kaldırıldığını bildirdi. Ordu açıklamasına göre, İsrail hava savunma sistemleri Lübnan'dan gelen çok sayıda İHA’yı da düşürdü.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0

Muhammed Öylek

TRHaber.com - Dünya


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading