Yandex Metrica

Hizbullah'tan isabetli vuruş! İsrail cayır cayır yanıyor

Hizbullah'tan isabetli vuruş! İsrail cayır cayır yanıyor

Lübnan'daki Hizbullah Hareketi'nin askeri kanadı tarafından yapılan roketli saldırılar İsrail'in kuzeyinde yangına sebep oldu. Yangının hızla yayıldığı ve yerleşim yerlerini tehdit ettiği belirtildi. Bazı askeri üslerin de yangından etkilendiği belirtildi. 

Dünya

04.06.2024, 09:56

İsrail'in kuzeyinde çıkan yangında çok sayıda tesis, askeri üs ve tarlalar yandı. Lübnan'daki Hizbullah tarafından atılan roketlerin İsrail'de çıkardığı yangına 14 ekiple müdahale edildiği belirtildi. İsrail merkezli "Ynet" haber sitesinde yer alan haberde, ülkenin kuzeyindeki Yukarı Celil bölgesinde yer alan sıradağlarda çıkan yangına 14 ekibin 5 saattir müdahale ettiği aktarıldı.

Hizbullah'ın saldırısının ardından başlayan yangınlar hızla yayılırken binlerce İsraillinin tahliye edilmesi bekleniyor. İsrail'in "Margaliot" yerleşim birimindeki evlere yaklaşan yangının kontrol altına alındığına işaret edilen haberde, bölgedeki bazı evlerin yangın nedeniyle tahliye edildiği kaydedildi.

Hindistan'da ölüm ayini! Dini törende izdiham çıkınca onlarca kişi hayatını kaybetti! Hindistan'da ölüm ayini! Dini törende izdiham çıkınca onlarca kişi hayatını... Haberi Görüntüle

YANGIN HİZBULLAH'IN SALDIRILARIYLA TEKRARLANDI

Bölgeye çok sayıda ekibin gönderildiği belirtilirken "Ynet" haber sitesindeki başka bir haberde de yangının, Lübnan'daki Hizbullah tarafından dün atılan bir dizi roketin ardından çıktığı ifade edildi. Yangınlara 6 yangın söndürme uçağıyla müdahale edildiği vurgulanan haberde, Hizbullah tarafından fırlatılan yeni roketler nedeniyle yangınların tekrarladığı belirtildi. 

Lübnan Hizbullahı, soykırımcı İsrail'in Gazze Şeridi'ne 7 Ekim 2024'ten bu yana sürdürdüğü saldırılarına karşılık veriyor. Bu çatışmalarda 325 Hizbullah mensubu, 65 Lübnanlı sivil, 19 Emel Hareketi, 13 Hamas, 15 İslami Cihad mensubu ile 14 İsrail askeri ve 10 İsrailli sivilin öldüğü bildirilmişti.

Habere Tepki Ver

7

0

0

0

0

0

0

0

Muhammed Öylek

TRHaber.com - Dünya


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading